Aký praktický kočík do 550 eur odporúčaš pre ženu, ktorá po 12. rokoch čaká tretie dieťa?

Zodpovedané
16. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre nášho tretieho drobca. Už to je 12 rokov, čo som vyberala ten predchádzajúci, ktorý už doma nemáme.

Moje požiadavky:

  • musí byť hojdavý,
  • aby dieťatko v kočíku nadskakovalo,
  • plánujem chodiť aj do lesa, teda aspoň na lesné asfaltky,
  • veľká priestranná vanička - detičky mali okolo 4 kg pri narodení a aj náš tretí vyzerá tak,
  • najlepšie asi veľké kolesá, ktoré budú všetky rovnako veľké,
  • cena do 550 eur,
  • farba určite nie biela,
  • najlepšie dvojkombinácia, ale nie je to významná podmienka,
  • dobre skladateľný,
  • nie príliš ťažký,
  • nič vŕzgajúce,
  • praktická brzda.

Nie som mamina na image, takže kto si čo pomyslí ma fakt nezaujíma.

Ktorý kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

dobre hojdavé kočíky sú také tie "retro" s pevnými veľkými kolesami. Tvoje požiadavky spĺňajú kočíky značky Roan. Majú priestrannú hlbokú vaničku s polohovaním a madlom na prenos. Športiak je obojsmerný a ľahko polohovateľný. Nechýba im ani opierka nôh a predlžovacia strieška s vetraním.

Konkrétne odporúčam model Roan Emma. Môžeš si vybrať z 2 veľkostí kolies a ich materiálov - nafukovacie alebo penové. Na výber je tiež farba konštrukcie. Rukoväť môžeš nastaviť do výšky 105 cm. Vo výbave má prebaľovaciu tašku, nánožník, pláštenku aj moskytiéru.

Alebo to môže byť model Roan Coss Classic. Kolesá má nafukovacie v jednej veľkosti, takže tu si vyberať nemôžeš z inej varianty. Rukoväť môžeš nastaviť do výšky 114 cm. Vo výbave má prebaľovaciu tašku, nánožník, pláštenku.

Pokiaľ by si chcela len hlboký kočík a neskôr chcela dokúpiť nejaký viac kompaktný športiak, tak pozri aj na podvozku Ergo Bike. Má opäť dostatočne veľkú korbu a rukoväť nastavíš až do výšky 111 cm. Vo výbave má pláštenku a moskytiéru.

Ja osobne by som išla len do hlbokého kočíka. Tento typ kočíkov je pomerne ťažký a neskladný, pri športiaku by Ťa to mohlo časom obmedzovať.

Samostatné hlboké kočíky má aj značka Kunert. A to konkrétne Kunert Lazzio, ktorý je výrazne ľahší. Má bezúdržbové gélové kolesá a odpruženie, ktoré mu umožňuje hojdanie. Má výškovo nastaviteľnú rukoväť, jednoduché skladanie a môžeš si vybrať z množstva farebných variantov. Vo vaničke nájdeš aj polohovanie opierky hlavy. Na strieške je uzatvárateľné ventilačné okienko, ktoré oceníš v lete pre lepšie prúdenie vzduchu a v zime zase nánožník s chlopňou. Tá chráni pred vetrom a mrazom. Super je aj veľká výbava ku kočíku - taška/batoh, držiak na pitie a na mobil, pláštenka a moskytiéra.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia