Aký priestranný a ľahko ovládateľný športový kočík odporúčaš pre väčšie dieťatko?

Zodpovedané
18. mar 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť. Momentálne fičíme v športovej časti z dvojkombinácie Joie Versatrax. Syn má 13 mesiacov, konfekčnú veľkosť 92 a je mu zjavne malý.

Potrebovali by sme poradiť s výberom športového kočíka do konca kočikoveho obdobia.

Požiadavky:

  • priestranný, pohodlný aj na spánok, vhodný aj pre väčšie dieťatko,
  • dobrá ovládateľnosť aj jednou rukou, lebo v druhej mám väčšinou psa,
  • zvládne aj nejakú lesnú cestu a nestane sa z neho hrkálka,
  • odpružený,
  • pohodlne sa zmestí do auta,
  • dlhá strieška je príjemný bonus,
  • rozpočet do 500 eur,
  • v pohode som aj s bazárovými kočíkmi.

Ďakujem

Ahoj,

zamerala by som sa na kočíky, ktoré majú dlhú chrbtovú opierku aj dostatočne dlhú ložnú plochu. Len treba počítať s tým, že budú trochu ťažšie, pokiaľ majú dobre prejsť aj terénom. Snažila som sa vybrať také, aby mali maximálne 11,5 kg, ľahko sa ovládali len jednou rukou, boli ľahko zložiteľné a zároveň skladné. 🙂

Jedným z nich je Baby Jogger City mini GT2, ktorý mi na Tvoje potreby a požiadavky príde ako najlepšia voľba. Patrí k najpriestrannejším kočíkom na trhu. Má dlhú ložnú plochu a aj chrbtovú opierku, takže sa v kočíku vyspí pohodlne aj väčšie dieťa a nebude mať hlavu v strieške. Zároveň má stále dobrú hmotnosť (10,4 kg), super skladnosť a zložiť ho zvládneš jednou rukou. Kolesá má gumové a dobre odpružené. Ďalej u neho nájdeš nastaviteľnú rukoväť, dlhú striešku s náhľadovým okienkom na magnet, priestranný nákupný košík a polohovanie chrbta a aj nôh do ľahu. Vo výbave mu chýba madlo, ktoré odporúčam prikúpiť.

Ako druhý kočík ma napadá obľúbený Britax B-Motion 4 Plus. Má o trochu vyššiu hmotnosť (11,5 kg). Ponúka veľké rozmery aj pre väčšie dieťa a dobre odpružené kolesá vhodné aj do terénu. Samozrejmosťou je ďalej dlhá strieška, nastaviteľná rukoväť, priestranný nákupný košík aj jednoduché skladanie.

Spomeniem aj jeho trojkolesový variant Britax B-Motion 3 Plus, možnoŤa osloví. Rozmery má o niečo málo menšie a nájdeš ho už len na bazároch.

Keď už sme pri trojkolkách, tak odporúčam aj Thule Spring, ktorý je veľmi podobný Baby Jogger. Oproti nemu má o trochu menšie rozmery a chýba mu polohovanie nôh. Dá sa však dokúpiť.

A ako posledný spomeniem Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, ktorý je jedným z hlavných konkurentov Britax. Ale v porovnaní s ním mi príde menej stabilnejší. Nájdeš u neho aj nafukovacie kolesá, ktoré jazdné vlastnosti zlepšujú a dostatočne veľké rozmery. S hmotnosťou sú oba kočíky na rovnako.

Ja osobne by som išla do Baby Jogger City mini GT2. Ten je vo svojej kategórii topkou a ponúka jedny z najväčších rozmerov na trhu.

Ak nechceš trojkolku, tak by som potom siahla po Britax B-Motion 4 plus, ktorý je o trochu priestrannejší ako Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia