Aký priestranný a otočný športový kočík má väčšie odpružené kolesá?

Zodpovedané
6. apr 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre syna. Ocenila by som väčšie odpružené kolesá. Nie také tie maličké, s ktorými by som vycestovala maximálne pred dom v zime. Rada by som, aby športiak šiel nasadiť oboma smermi. Cenovo cca do 400 eur.

Nájde sa niečo také?

Okrem Kinderkraft.

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršiemu modelu má zväčšené rozmery sedadla. Striešku má umiestnenú vyššie, aby aj väčšie dieťa malo dostatok miesta nad hlavou. Má aj lepšie tlmenie predných koliesok, mäkšie odpruženie a potešia aj zadné kolesá, ktoré sú nafukovacie. Nechýba mu priestranný košík, ktorý sa dá zväčšiť, nastaviteľná rukoväť a predĺžená strieška s ventilačným okienkom. Športový sedák sa dá zložiť v jednom kuse spolu s konštrukciou. Nevýhodou je nižšia nosnosť (15 kg).

Môže to byť aj jeho viac terénnejší variant X-lander X-Move, ale má tiež nižšiu nosnosť a váži už 15 kg.

Ďalej odporúčam o trochu drahší Britax Strider M. Kolesá má kvalitné gumové, ktoré sú zároveň bezúdržbové a vhodné aj do terénu. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. Má 10 kg hmotnosť, vyššiu nosnosť (22 kg), obojsmernú sedačku s polohovaním nôh a možnosťou úplného ľahu a nastaviteľnú rukoväť. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg.

A pozri sa aj na tieto modely, či Ťa nezaujmú. Kolesá majú síce menšie, ale aj napriek tomu majú dobré jazdné vlastnosti.

Otočné modely sú väčšinou menej priestranné, ťažšie a aj drahšie. Tak by stálo za zváženie, či ísť do modelu len v smere jazdy.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia