Aký skladný a ľahko ovládateľný kočík pre dvojčatá?

Zodpovedané
2. jún 2022

Ahoj,

čakáme dvojčatá a potrebujem poradiť s výberom kočíka. Chcem, aby bol skladný, aby všatko prešiel a bol ľahko ovládateľný.

Ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

u dvojkočíkov máš na výber či budú mať sedenie vedľa seba alebo za sebou. Každý variant má svoje pre a proti. Ja som rozhodne pre kočíky, ktoré majú sedenie vedľa seba. Lepšie sa ovládajú a deti majú rovnocenný výhľad. Väčšina kočíkov má rozmery do 75 cm šírky, takže prejdú dverami bez problémov.

Najviac odporúčam Bugaboo Donkey 5 alebo jeho staršie modely z bazáru. Jedná sa o drahší kočík, ale jeho investícia sa naozaj oplatí, pretože sa dobre predá ďalej. Sama som ho mala ako súrodenecký kočík a nemohla som vybrať lepšie! 🙂

Ďalej odporúčam aj Thuľa Urban Glide 2 Double. Ten sa hodí do väčšieho a častejšieho terénu v prírode či na šport, a to vďaka ručnej brzde.

Dobrou voľbou môže byť aj Baby Jogger City Mini GT2 Double. Je to skôr mestský typ kočíka, ale s občasným terénom si poradí aj veľmi dobre.

Kočíky so sedením za sebou, čiže tandem, sú zase viac skladnejšie a prejdú všade. Odporúčam ich skôr ako súrodenecký kočík, kedy máš deti s väčším vekovým rozostupom. U dvojčiat by mi vadilo, že jedno bábätko je nižšie a nevidím tak na neho. Je to však len môj názor. Sú mamičky, ktoré sú s týmto typom kočíka spokojné aj u dvojčiat 🙂.

Odporúčam konkrétne tieto modely:

Viac sa o súrodeneckých kočíkoch dozvieš v tomto videu:

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia