Aký skladný a ľahký kočík vydrží ročnému dieťaťu až do 3 rokov?

Zodpovedané
21. jan 2022

Ahoj,

hľadám skladný a ľahký kočík pre cca 10 kg dieťa až do minimálme 3 rokov. Chcem s kočíkom chodiť na výlety po meste, MHD dopravou, vlakom, na dovolenky.

Požiadavky:

  • Nechcem, aby bolo dieťa vyklepané z mačacích hláv.
  • Nech zvládne aj trochu nerovnosti.
  • Strieška XXL, odpružené kolesá, ľahký a skladný, s madlom.
  • Nemusí mať penové kolesá kvôli pozapichovaniu kamienkov.
  • Cena do 250 eur.

Zvažujem Cybex Beezy, Abc Design Ping two, CBX Etu Plus. Nebránim sa ani kočíku z druhej ruky.

Ktorý kočík z mojich favoritov je naj?

Je aj iný, ktorý odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak sa pozriem na parametre tvojich favoritov, tak pri každom z nich vidím ústupok z tvojich nárokov.

CBX Etu Plus spĺňa tvoje požiadavky asi najviac. U mňa má mínus v podobe chýbajúceho detského madla. Pri ročnom dieťati by som madlo očakávala. Ak to u teba nie je problém, tak je to super kočík. Váha je 7,6 kg, nosnosť 15 kg. Má kolesá s odpružením, sú nenafukovacie a plnené penou. Priemer je dostatočný, sedadlo športovej časti je priestranné. Chrbtová oprierka má 52 cm a celková ložná plocha 86 cm. Strieška je dostatočne veľká s vetraním. Obstarávacia cena cca 170 eur.

CBX Etu Plus

ABC Design Ping tiež spĺňa tvoje požiadavky. Je veľmi ľahký, ultra skladný a výborný na cestovanie, kratšie výlety, alebo len tak do auta. Má nadštandardne polstrované sedadlo s plne nastaviteľnými bezpečnostnými pásmi, ale aj predĺžiteľnou strieškou s vetraním. Má odpružené kolesá, prepracované detaily a prístupný košík. Samotné sedadlo je o čosi menej priestranné ako u CBX Etu Plus. Chrbtová opierka má 45 cm, celková ložná plocha 80 cm. Dá sa sklopiť v chrbtovej i nožičkovej časti až do ľahu. ABC Design Ping zložíš veľmi rýchlo aj jednou rukou. Po zložení sa dá prenášať za integrovaný úchyt. Obstarávacia cena cca 222 eur.

ABC Design Ping

Cybex Beezy je športový model učený najmä na cestovanie. Ponúka pomerne nízku váhu 8,1 kg a jednoručné kompaktné zloženie vhodné aj na cestovanie v role príručnej batožiny do lietadla. Vždy je však nutné si to skontrolovať s danou spoločnosťou a jej pravidlami. Má vysokú nosnosť priestranného sedadla (22 kg) polohovateľného do ľahu. Má nenafukovacie kolesá a tie z neho aj spolu s odpružením robia príjemného spoločníka na cesty či do auta. Obstarávacia cena nového cca 250 eur a bazárového tu na MK od 190 eur.

Cybex Beezy

Osobne považujem za naj kandidáta práve Cybex Beezy. Je ľahký, skladný, má madlo, odpružené nenafukovacie umelé kolesá z tvrdenej gumy, XL striešku, 22 kg nosnosť, rozmery príručnej batožiny, obstarávacia cena spĺňa kritériá.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally