Aký skladný kočík je vhodný aj do ľahšieho terénu?

Zodpovedané
6. máj 2022

Ahoj,

potreboval by som poradiť s výberom kočíka. Aktuálne máme Thule Urban Glide 2 a nevieme si vynachváliť. Lenže, potomok začal nedávno behať a v kočíku už takmer nespáva a trávi v ňom čoraz menej času. Urban Glide je perfektný, pohodlný, ľahko ovládateľný, ale začína byť už trochu na oštaru, čo sa týka prevážania v aute a podobne. Jednoducho by to chcelo niečo menšie, čo sa dá zložiť do kompaktného rozmeru, ideálne čo najmenšieho, aby to oproti tomu Thule dávalo zmysel.

V rámci prieskumu trhu som samozrejme narazil na problém, že všetky super skladné kočíky majú kolesá ako na kočíku pre bábiky a obávam sa, že prechod z Urban Glide s jeho nafukovacími veľkými kolesami a ľahkou ovládateľnosťou bude kultúrny šok. Takže by som bol vďačný za nejaké tipy na kočíky ktoré sú jednak skladnejšie ako Urban Glide, ale zároveň zvládnu aj trochu horší terén typu rozbité chodníky, dlažba, nejaká tá poľná/lesná cestička. V rámci možností samozrejme.

Jeden čo som našiel a vyzerá že by mohol byť relatívne fajn je Inglesina Maior.

Aký je to kočík?

Je ešte nejaký iný, ktorý mi vieš odporučiť?

Ďakujem

Ahoj,

kočík Inglesina Maior by mohol byť dobrou voľbou. Má ľahkú hmotnosť, kompaktné rozmery po zložení a na svoj typ má väčšie zadné kolesá.

Podobným typom je aj Cybex Eezy S+², ktorý patrí tiež k tým ľahším a skladnejším modelom. Najväčší rozdiel medzi nimi je vo veľkosti kolies a materiálu. Inglesina Maior má naozaj na svoj typ veľké kolesá s veľmi dobrým odpružením, ale nevýhodou je nemožnosť aretácie (napríklad v teréne). Predlžovaciu striešku majú obidva. Akurát pri Cybex Eezy S+² nenájdeš žiadne ventilačné či priehľadové okienko, čo môže niekomu vadiť. Váhovo aj rozmerovo medzi nimi nie je žiadny väčší rozdiel. Snáď len, že dlhšiu chrbtovú opierku má Inglesina, takže je vhodnejšia aj pre väčšie deti.

Ďalej odporúčam TFK Dot 2, ktorý pôsobí "robustným" dojmom a je veľmi kompaktný. Hoci nemá nastaviteľnú rukoväť, tak je pomerne vysoký a nemá stredovú tyč pri zadných kolesách, ktorá často prekáža v chôdzi. Kočík je krásne odpružený a nechýbajú mu ani gumové kolesá so vzduchovými komorami, takže aj väčší terén zvládne.

Variantom mohli byť aj modely Thule Spring alebo Baby Jogger City Mini GT2, ktoré sú častou náhradou za TUG2 a jemu podobné kočíky. Sú to už ťažšie a menej skladné kočíky. Pokiaľ Ťa zaujali, tak vzájomné rozdiely som popísala v tejto otázke z poradne.

A ako posledný spomeniem obľúbený a cenovo výhodný kočík Petite&Mars Street+ Air alebo Petite&Mars Royal.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia