Aký skladný kočík odporúčaš na príležitostné použitie pre 1,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
21. jan 2022

Ahoj,

potrebovala by som skladný kočík, ktorý v kufri auta nezaberie veľa miesta. Kočík potrebujem na príležitostné použitie pre 1,5 ročného krpca. Využijem ho vtedy, keď bude unavený, nebude chcieť cupitať, do shoppingu a len tak po meste.

Doma máme Baby Jogger City Select. Používali sme ho ako druhý kočík. Ako jednokočík je dosť veľký. Keď niekam ideme, tak nám zaberie skoro celý kufor.

Rozpočet na kočík neviem. Nechcem kupovať už nič drahé, nakoľko to bude už len kočík na 6 mesiacov - 1 rok. Nemám problém s bazárovým.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

určite ti rozumiem, že chceš vymeniť svoj Baby Jogger City Select. Tento športový kočík je fantastický a so svojou váhou s nasadenou športovou časťou od 13,98 – 17,41 je už dosť ťažký a priestorovo nespratný. Takže nespĺňa tvoje terajšie potreby.

Pozrime sa teda na kategóriu golfových kočíkov. Nie vždy znamená označenie golfový madlá typu golfových palíc. Tieto už výrobcovia pomaličky prestávajú vyrábať a menia za plné madlo.

Pozriem sa aj na kvalitné bazárové modely, keďže už ako píšeš nechceš dávať veľa peňazí za kočík.

Pre pohyb v meste už nepotrebuješ ani také veľké kolesá a silné odpruženie. Na rýchle občasné presuny stačia menšie kolieska a slabšie odpruženie. Niekedy odpruženie už nepotrebuješ vôbec.

V kategórií golfových kočíkov ma ako prvý napadol model Coto Baby Rosalio. Je to jednoduchý športový kočík za dostupnú cenu. Od predajcov na MK kúpiš nový už za 186 eur. Kočík je úzky. Uľahčí ti manipuláciu v obchodoch a úzkych uličkách. Oceľová konštrukcia je dostatočne ľahká, má iba 6 kg. Dá sa zložiť na tenký balík na plocho. Výrobca akurát zabudol na pridanie popruhu alebo madla na prenos. To je trošku mínus. V spodnej časti sa nachádza malý košík vhodný na drobnosti. Sedadlo s opierkou nôh môžeš napolohovať do takmer úplného ľahu - 79 cm. Teda do mierneho náklonu. Pre menšie polstrovanie a minimum funkcií je vhodný pre staršie deti na príležitostné vozenie či kratšie nenáročné prechádzky.

Coto Baby Rosalio

Pozri si aj model Cam Giramondo. Je to jednoduchý, ultraľahký športový kočík s rýchlym skladaním. Je vhodný ako druhý - príležitostný kočík do auta alebo na nákupy. Okrem váhy 5,3 kg vyniká aj jednoručným kompaktným skladaním a madlom na prenos. Po zložení samostatne stojí vo vzpriamenej polohe. Má naozaj obrovský nákupný košík a dlhú ložnú plochu sedadla. To dokážeš sklopiť do úplného ľahu v chrbtovej i nožičkovej časti. Pri sklopenom sedadle je možné v lete odhaliť zadnú sieťkovanú časť, čo umožní cirkuláciu vzduchu. Cam Giramondo oceníš aj na dovolenkách a výletoch. Jeho cena za nový model sa pohybu okolo 133 eur.

Cam Giramondo

Určite by som zvážila aj bazárový model Easywalker Mini Buggy XS. Bol novinkou roku 2018. Je to luxusný ultraľahký šporotový kočík (6 kg), ktorý unesie až 20 kg dieťa. Dokážeš ho zložiť na veľmi kompaktný rozmer a to aj jednou rukou. V zloženom stave spĺňa podmienky pre príručnú batožinu do lietadla. Aj rozložený sa s ním zmestíš kamkoľvek, keďže šírka zadných kolies je len 44 cm. Malé odpružené kolieska sú na nenáročnom teréne veľmi dobre ovládateľné. Strieška je v strede predelená a zaoblená. Má pohodlne polstrované sedadlo s dlhšou chrbtovou opierkou a pridaným vankúšikom pod hlavičku, ktoré sa dá dať do takmer úplného ľahu - 81 cm. Jeho cena sa na MK pohybuje od 105 eur.

Easywalker Mini Buggy XS

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally