Aký športový kočík do lesa odporúčaš pre 8-mesačné dieťa, ktoré ešte nesedí?

Zodpovedané
26. júl 2022

Ahoj,

chystám sa na návštevu k rodičom, ktorí bývajú v malebnom lesnom prostredí. Preto vyberám športový kočík, aby sme si to čo najviac užili. Pri starších deťoch som mala Joie Litetrax 4. Ten daný terén zvládal len ťažko - lesné cestičky, štrk, či neodpratané kamienky po zime na rozbitej asfaltke.

Syn má 8 mesiacov, 7 kg, nesedí a dlho ešte ani nebude. Preto ho nechcem veľmi vláčiť v nosiči. Ľah je potrebný a otočné sedadlo vítané.

Pre súrodencov som mala Phil&Teds a stále som riešila defekty. Chcela by som niečo bazárové. Niečo, čo sa bude používať dokopy 3 - 4 mesiace do konca kočíkového obdobia.

Môj Valco Baby Snap 4 a ani Joie Mytrax to tiež podľa mňa nezvládnu.

Pozerala som Concord Wanderer.

Čo by si ešte doporučila na podobný štýl?

Ďakujem

Ahoj,

pekný výber kočíkov. Zhodnotenie je tiež veľmi realistické a vystihujúce dané modely.

Valco Baby Snap 4 nemá odpruženie. Nie je vhodný ani do ľahkého terénu. Je to skôr mestský typ kočíka.

Podobný model so slabším odpružením je aj Joie Mytrax. Ten by Ťa tiež v teréne neohúril.

Kočík Concord Wanderer, alebo jeho novšie prevedenie Concord Camino terén zvláda v pohode. Mám tieto kočíky osobne odskúšané v prostredí dediny. Dôležité je pri kúpe z bazára, sledovať kvalitu kolies (nezničené) a funkčnosť odpruženia.

Určite si pred kúpou pozri naše video: Kočík z bazára. Na čo si dať pozor?

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally