Aký športový kočík do terénu pre 1,5-ročné dieťa?

Zodpovedané
17. júl 2023

Ahoj,

potrebujem poradiť s výberom kočíka pre 1,5-ročné dievčatko.

Máme Babylux Margaret, aktuálne športové sedadlo. Vždy som bola spokojná, ale dcéra už v ňom veľmi nevydrží. Navyše sa často presúvame autom alebo autobusom a už ma obťažuje to neustále rozkladanie na dve časti. Je veľmi veľký a ťažký, dole nič moc priestor, preto už ho radšej nikam neberiem. Na druhej strane sa kočík hodí, keď dcéra už nemôže chodiť a mňa bolí chrbát.

Potrebovala by som teda niečo ľahké, čo zvládne aj terén, teda niečo s väčšími kolesami. Radi chodíme do lesa a po poľných cestách.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

rozumiem Ti. Ak si aktívny typ, tak osobne radím prejsť na 3-kolesový kočík. Vo všeobecnosti sa v nerovnom terénne s nimi ľahšie manipuluje. Sama vlastním model Baby Jogger Summit X3 a na jeho jazdné vlastnosti v teréne nedám dopustiť. Je jednoducho super. O čosi ľahším, no dlhším modelom je Thule Urban Glide 2.

Nedávno na trh prišla kočíková 3-kolesová novinka, ktorá Ťa možno zaujme. Je to Kinderkraft Helsi. Je určený predovšetkým pre aktívnych rodičov, ktorí potrebujú skladnejší kočík pre staršie dieťa od 6 mesiacov s dobrými jazdnými vlastnosťami do každého terénu, na beh a šport. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením. Pohodlnému ovládaniu napomáha otočná rodičovská rukoväť, ktorú je možné prispôsobiť vlastnej výške.

Podobným modelom je Hauck Runner 2.

Veľmi rada však odporúčam aj menej známy model, ktorý sa dá kúpiť už aj na Slovensku. Je ním Graco TrailRider. Tento praktický a cenovo dostupný kočík je určený pre aktívnych rodičov s rôznou výškou. TrailRider je ako stvorený i do náročnejšieho terénu, v ktorom určite oceníš jeho ručnú brzdu. Práve s ním si užiješ výlety do prírody bez toho, aby si musela zľaviť z komfortu. Odolná 3-kolesová konštrukcia je ideálna na cestovanie i mimo spevnenej cesty. Je to vďaka jeho veľkým bezúdržbovým penou plneným kolesám a tiež možnosti nastavenia tuhosti odpruženia. Pohodlné a priestranné sedadlo je možné sklopiť do skoro úplného ľahu a vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Zložíš ho jednou rukou do celkom kompaktných rozmerov a naviac ho môže po zložení za sebou ťahať ako kufor.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally