Aký športový kočík je vhodný do prírody a nerovného terénu?

Zodpovedané
19. dec 2022

Ahoj,

mala by som záujem o kúpu športového kočíka pre 15-mesačnú dcérku. Chcem, aby vydržal do 3 rokov. V okolí domu máme poľnú cestu s dierami, na jeseň samé blato a v zime samé nerovnosti. Vzhľadom na to sa kolieska zasekávajú.

Potrebujem kočík do prírody a najmä nerovnéhu terénu. Cena do 400 eur. Chcela by som otvor zvrchu na kontrolu dieťaťa. Ideálne by bolo, aby bol aj v lete vzdušný a v zime, aby bola pohodlne v hrubšom fusaku na dlhšie prechádzky. Ten náš sa momentálne nedá zapútať, keď dám zimný fusak. Fajn by bolo, ak by bol čo najviac polohovateľný s otočnými kolieskami.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

do terénu skôr odporúčam trojkolesové kočíky, pretože sa s nimi lepšie manipuluje.

K cenovo dostupnejším terénnym kočíkom pre nenáročných rodičov patrí model Hauck Runner 2.
Medzi jeho mínusy patrí:

  • chýbajúce náhľadové (rodičovské) okienko na strieške,
  • opierka nôh, ktorá sa nedá polohovať,
  • absencia odpruženia.

Je určený pre deti od 6 mesiacov do 4 rokov (maximálne do 22 kg), ktoré sprevádzajú svojich aktívnych rodičov na turistike a pri športe.

K drahším terénnym kočíkom, ktoré sú nabité funkciami patria Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2 alebo Thule Urban Glide 2.

Nedá mi nespomenúť aj bazárový model Joie Crosster Flex Signature. Má striešku XXL rozmerov a odpruženie kolies s bezúdržbovými pneumatikami si môžeš sama regulovať.

Ak predsa však uprednostňuješ štvorkolesový kočík, tak určite odporúčam X-Lander X-Move.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally