Aký športový kočík je vhodný do terénu a zmestí sa do malého kufra?

Zodpovedané
22. júl 2023

Ahoj,

mám 4,5-mesačného syna, ktorý má asi 70 cm a necelých 8 kg. Máme kočík Kinderkraft Nea. Hlboká vanička má 80 cm. Minule sme vytiahli športovú časť a zistili sme, že sa nedá dať do úplného ľahu. Ďalší problém je v tom, že mám pocit ako keby bol málo chránený z bokov kočíka. Chýba tam tá látka medzi doskou a strieškou. Nánožník tiež nepasuje dobre, keď je športová časť v ľahu. Bývam na dedine a chcela by som športový kočík do terénu.

Hlavná požiadavka je, aby sa dal dať do úplného ľahu, aby sme ho zmestili do malého kufra Renault Clio. Cena max. 400 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

Kinderkraft Nea má takmer úplný ľah. Je to bežné, len veľmi málo kočíkov na trhu má úplne rovný 180 stupňový ľah. Podobne je to s väčšou otvorenosťou bokov kočíka.

Pozícia sklopenia chrbtovej opierky do takmer úplného rovného ľahu (165 stupňov) - je to otestovaný štandard, ktorý nijakým spôsobom neovplyvní správny psychomotorický vývoj dieťaťa.

Ak si pozrieš kočíky, ktoré majú úplný rovný ľah ako sú Easywalker Jimmey či Cybex Balios S Lux, tak tiež u nich nájdeš podobne otvorené boky. Čo sa ceny týka, tak sú nad Tvojím rozpočtom.

A zase kočíky, ktoré majú dobre chránené boky ako sú Britax Strider M či Britax Strider S, tak tie sú určené do mesta. Majú tvrdé odpruženie, ktoré je vhodné do mesta, nie však na dedinu. Navyše, po zložení majú o čosi väčšie rozmery (výškou majú + 20 cm naviac) a zmestia sa skôr do priemerného kufra, aký má napríklad Škoda Octavia.

Pri Tvojej cenovej požiadavke - do 400 eur, nachádzam iba kočíky, ktoré sú neotočné s menšou strieškou. Naviac majú taktiež sklon chrbtovej opierky s takmer úplne rovným ľahom a nekrytými bokmi.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally