Aký športový kočík je vhodný do terénu na dedinu a stojí do 400 eur?

Zodpovedané
8. sep 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka. Nechcem kočík z bazáru, radšej nový so zárukou. Chcem, aby pár rokov vydržal.

Moje požiadavky:

  • cena do 400 eur,
  • vek dieťaťa 17 mesiacov,
  • terén na dedine: občasné poľné cesty, miestami kamenistý povrch, panely, dlažobné kocky; potrebujem, aby prešiel aj pár cm snehu,
  • typ športový,
  • možnosť úpravy výšky rukoväte,
  • váhu kočíka neriešim,
  • nosnosť 22 kg,
  • vyššie chrbtové operadlo (aby malá mohla oprieť hlavu),
  • položenie do ľahu (možnosť spánku),
  • nastaviteľná opierka nožičiek,
  • väčšie kolesá,
  • odpruženie.

Ktorý kočík mi vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

po prečítaní Tvojich kritérií mi, ako prvý model napadol Petite&Mars Street+. Kúpiť ho môžeš aj vo verzií Air, ktorá označuje nafukovacie kolesá.

Verzia s bezúdržbovými kolesami je zase Petite&Mars Street+ RWS. Tento kočík je buď milovaný alebo nenávidený. Nič medzitým nie je. Mamičkám, ktoré ho často skladajú prekáža práve horšia manipulácia pri skladaní. Druhým mínusom uvádzajú jeho celkovú váhu po zložení a v kufri auta zaberie o čosi viac miesta. Všetky modely majú 48 cm výšku chrbtovej opierky a možnosť úplného ľahu je u nich samozrejmosťou. Priemer zadných kolies je 24 cm.

Často odporúčam aj športový model Carrello Bravo Plus. Má veľmi dobré recenzie a svojimi dvojito odpruženými kolesami zvláda aj nerovný povrch. Jeho chrbtová opierka má výšku 50 cm.

Najdlhšiu výšku chrbtovej opierky až 54 cm má jednoznačne Muuvo Roox. Tento model má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom a priemer jeho zadných kolies je 23 cm.

A pozri si aj cenovo dostupný športový kočík Kinderkraft Route. Kolesá má nenafukovacie plnené penou s priemerom zadných kolies 23 cm. Má dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies. Výšku chrbtovej opierky 50 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally