Aký športový kočík je vhodný na asfaltovú cestu na dedinu?

Zodpovedané
28. mar 2022

Ahoj,

bývame na dedine, ale prechádzame sa po asfaltovej ceste. Je tam iba pár jám a nerovností. Chceli by sme, aby bol kočík otočný v obidvoch smeroch, aby mal čo najväčšiu plochu na ležanie. Ak je to možné, aby mal čo najväčší košík na nákup a väčšie predné kolesá. Nechceme trojkolku.

Pozdáva sa mi Cybex Balios S Lux, ale po prečítaní recenzíí netuším, čo si mám o ňom myslieť.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

škoda, že nepíšeš, čo presne Ťa na Cybex Balios S Lux odrádza. Skús si prečítať túto podrobnú recenziu od mojej kolegyne. Možno Ťa trochu upokojí a ak nie, tak nájdeme iný kočík.

Za mňa je Balios vydarený, aj keď má svoje "chyby". Ale to má každý a dokonalý kočík neexistuje 🙂.

Áno, je to skôr mestský kočík, ale aj napriek tomu toho prejde dosť. Záleží teda, aká si náročná. Nie je možné ho porovnávať s mäkko odpruženým terénnym kočíkom.

Ak by Ti nevadila vyššia hmotnosť, tak určite pozri na Cybex Talos S Lux, ktorý má oveľa lepšie jazdné vlastnosti, ale je tiež o dosť ťažší.

Prípadne sa ešte pozri na tieto modely, či Ťa nezaujmú.

Otočné modely majú teda oveľa menšie rozmery ložnej plochy, než klasické neotočné kočíky. Pokiaľ by si chcela naozaj priestranný kočík, tak by som sa zamerala na ne.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj sa mi ozvať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia