Aký športový kočík je vhodný na cestovanie?

Zodpovedané
18. dec 2021

Ahoj,

hľadám športový, prípadne golfový kočík na občasné používanie pre 15 mesačné dieťa. Mal by byť otočný, sklopný do ľahu. Bolo by super, ak by mal striešku tak dlhú, že by ochránila proti slnku aj v ľahu. Cestujeme do tepla a chcem ho používať hlavne na denné spánky.

Na značke mi nezáleží. Skôr ide o cenu, ideálne okolo 150 eur. Kľudne bazárový, keďže ho plánujeme brať do lietadla a počítam s tým, že sa môže cestou poškodiť.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

v kategórií cestovných kočíkov s dlhšou strieškou a do 150 eur - jednoznačne Joie Pact. Je ultraľahký, ultra kompaktný, pre svoje minimalistické rozmery výborný na dovolenky a cestovanie. Zložiť ho dokážeš aj jednou rukou. Po zložení ho možno prenášať v ruke, na ramene alebo v dodávanej taške na prenos. Malé kolesá sú odpružené len mierne, využiješ ich na hladších mestských povrchoch. Pact na svoju veľkosť prekvapuje pomerne priestranným nákupným košíkom s dobrým prístupom. Neotočné sedadlo je polohovateľné do ľahu - 84 cm, na denné spánky postačí.

Joie Pact

Druhým typom by potom bol Petite&Mars Up. Je to ultraľahký športový kočík ultra kompaktných rozmerov po zložení, vďaka ktorým ho možno vziať aj na palubu lietadiel niektorých leteckých spoločností. Chrbtovú i nožnú opierku možno polohovať až do ľahu - 84 cm. Má síce tuhšie odpruženie a menšie polstrovanie, ale za to súčasťou kočíka je netypicky pre tento typ aj detské madlo. To je rovnako ako rúčka potiahnuté koženkou.

Petite&Mars Up.

Nájsť cestovný kočík s dlhou strieškou a do 150 eur je dosť problém. No tieto dva modely skvele splnia tvoje cestovateľské očakávanie. Ako sa hovorí: "Za málo peňazí, veľa muziky :D."

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally