Aký športový kočík je vlastnosťami podobný Britax B-Motion 4 Plus?

Zodpovedané
5. okt 2023

Ahoj,

už som prešla veľa diskusií, ale nenašla som presne to, čo som potrebovala.

Z minulosti mám skúsenosti s kočíkom Camarelo, ale nevyhovovala mi dvojkombinácia. Teda hlavne to večné odnímanie športovej časti, ktorá zaberala veľa miesta. Časom som Camarelo nahradila kočíkom Britax B-Motion 4 Plus. Ideálny kočík, dnes už žiaľ nepredajný.

Teraz zháňam pre bábätko športový kočík, na ktorý ide nasadiť hlboká vanička, vajíčko a zároveň je možné zložiť ho so športovým sedadlom na placku do kufra (viď spomínaný Britax B-Motion 4 Plus). Proste, aby sme sa vyhli budúcemu meneniu kočíka, pretože dvojkombinácia je zle skladná.

Ďalej by sme radi:

  • aby bol priestranný,
  • mal dlhšiu ložnú plochu,
  • aby sa v ňom aj staršie dieťa dobre vyspalo,
  • aby bol odpružený,
  • váhovo tak nejako normálne 10 - 12 kg,
  • madlo na ruky musí byť nastaviteľné,
  • košík na nákupy väčší,
  • aby mal polohovanie nožičiek,
  • aby šiel ľahko zložiť "na placku" (montovanie koliesok pri každom zložení nie).

A jedným z hlavných požiadaviek:

  • aby šiel stiahnuť a vyprať v práčke.

Už sme obišli niekoľko obchodov a nie a nie naraziť na žiadny, ktorý by spĺňal všetko ako uvádzaný Britax.

Našli sme samé trojkolky, čo by neprekážalo. Napr. Thule Urban Glide 2, TFK Mono2, Baby Jogger Summit X3, ale vždy každému kočíku niečo chýbalo. Thule mi napríklad príde, že je na 2-ročné dieťa malý, vyskúšané osobne.

Ďalej sme videli Petite&Mars Royal, ale na tento kočík vraj nejde dať vanička. Terénny byť nemusí, stačí normálne do lesa.

Ďakujem

Ahoj,

rozumiem Tvojím požiadavkám, no cítim z nich, že každý jeden kočík veľmi porovnávaš s Britax B-Motion 4 Plus. Je teda možné, že ani jeden kočík z môjho výberu Ti nebude dosť dobrý.

Navrhujem, aby si si pozrela model Muuvo Quick SE 2. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík opriete. V zloženom stave bude totiž stáť presne tam, kde ho postavíte. Priestranné perforované a výškovo nastaviteľné športové sedenie patrí na trhu k tým priestrannejším (vďaka 50 cm vysokej chrbtovej opierke). Jeho bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky spoločne s odpružením zaručujú dobré jazdné vlastnosti. Má teleskopickú rukoväť, ktorú je možné nastaviť vo výške od 96 do 105 cm. Je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov.

Podobným modelom je Kinderkraft Nea.

Do úvahy prichádza aj kočík Espiro Miloo. Je to prémiový dizajnový kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovnejších cestách dediny. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere, zabudovaným stabilizátorom vibrácií hlbokej vaničky a možnosťou polohovania sedadla do kolmého sedu a úplne rovného ľahu. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí. Obidve nadstavby patria na trhu k tým priestrannejším.

Prípadne zváž trojkolesový Baby Jogger City Mini GT2, ktorý je neotočným modelom. No jeho sedadlo je jedným z najpriestrannejších na trhu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally