Aký športový kočík na rozbité chodníky?

Zodpovedané
16. jún 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík na rozbité mestské chodníky.

Ďalšie požiadavky:

  • aby sa v ňom dieťa hlavne dobre a pohodlne vyspalo,
  • nech sa v ňom nenatriasa,
  • aby sa dal nastaviť kočík v smere aj v proti smere jazdy,
  • aby bol vhodný pre dieťa zhruba od 5 mesiacov, lebo vo vaničke mi už nechce spávať.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Britax Strider M. Ide o mestský typ kočíka pre rodičov, ktorí uprednostňujú nízku váhu (10 kg) a menšie rozmery kvôli častejšiemu skladaniu a cestovaniu. Športové sedenie má obojsmerné, s plynulým polohovaním chrbta i nôh až do úplného ľahu. Kolesá sú gumové a zároveň bezúdržbové. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné s kočíkom ľahko hojdať. S nerovným terénom si teda poradia bez obáv. Nechýba mu ani veľká nosnosť, dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg.

Viac terénnejším variantom je potom Britax Smile III, ktorý má väčšie nafukovacie kolesá, o niečo priestrannejšie sedenie, ale je už ťažšie (13 kg).

Ďalej to môže byť aj Moon Resea Sport. Oceníš u neho hlavne krásny dizajn, nízku hmotnosť (10 kg) a dostupnú cenu. Ide tiež o mestský model, ale ľahší terén zvládne.

To isté ponúka aj obľúbený Cybex Balios S Lux.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia