Aký športový kočík od narodenia je vhodný pre augustové dieťa?

Zodpovedané
26. jan 2022

Ahoj,

pre augustové dieťa zvažujem kúpu rovno športového kočíka. Do neho by som dala ešte vložku alebo hniezdo. Kočík by mal byť ľahký a skladný. Budeme veľa cestovať za rodinou, tak nech nezaberá veľa miesta v kufri.

Aký kočík spĺňa moje požiadavky?

Čo všetko potrebujem kúpiť do kočíka pre novorodenca?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dobrým kandidátom by bol nemecký model Hauck Mars. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena pohybuje od 320 eur. Je to prevažne mestský športový či kombinovaný kočík jednoduchého, no moderného dizajnu, ktorý podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou - 10,2 kg, či kompaktným, dokonca jednoručným skladaním. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale jeho kolesá zvládnu aj občasný lesný terén. Športové sedadlo možno nasadiť v oboch smeroch jazdy a v troch pozíciách polohovať až do ľahu. Vybavené je UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom a patrí k nemu automaticky aj zvýšený nánožník. Okrem sedadla možno na konštrukciu pripojiť pre novorodenca aj hlbokú vaničku Mars, ako aj autosedačky známych značiek.

Hauck Mars

Skús si však pozrieť aj kočík Cam Dinamico Convert. Je to full-size kombinovaný športový kočík, ktorý je pomerne ľahký - 10,3 kg. XXL nákupný košík možno vzadu sklopiť pre lepší prístup. Odpružené kolesá zvládnu aj mierny lesný terén. Kočík je v ponuke v športovej verzii s možnosťou dokúpenia autosedačky, prípadne aj hlbokej autovaničky. Všetky nadstavby vieš nakliknúť priamo na podvozok bez potreby adaptérov. Zložíš ho aj s nasadeným sedadlom a zložený ho môžeš prenášať pomocou transportnej rúčky. Vo výbave má okrem pláštenky aj tašku a zateplený nánožník. Je výborným riešením pre rodičov jarného či letného dieťatka, ktoré v športovej časti bude mať dostatok vetrania a zároveň pohodlia vďaka novorodeneckému hniezdu či extra vysokému nánožníku. Cena nového sa pohybuje od cca 359 eur.

Cam Dinamico Convert

A odporúčam ti predsa len ešte jeden kvalitný model. Je ním Nuna Mixx Next. Má citeľné a efektívne odpruženie zadnej časti konštrukcie - takže hladšie a v pohodlí prejdeš aj nerovnosti či sneh. Má kompaktné skladanie, keďže zadné kolesá sa po novom zasúvajú pri zložení viac vpred, čím celkový rozmer konštrukcie významne (až o 20 cm) skrátia. Je ľahký, pritom však full-size športový kočík so špecificky zahnutou rúčkou. Tú dokážeš zložiť aj s nasadeným sedadlom, a to v oboch smeroch. Výhodou je aj priestranný nákupný košík s dobrým prístupom, kde sa dá náklad jednoducho zorganizovať vďaka vyklopiteľnému predelu . Unesie až 25 kg dieťa, takže ti vydrží skutočne dlho.

Nuna Mixx Next

Určite ti odporúčam vložiť do hniezda či prenosnej tašky Ergonomickú univerzálnu podložku Babymoov.

Babymoov univerzálna ergonomická podložka CosyMorpho

Ergonomická univerzálna podložka Babymoov je z jemnej priedušnej tkaniny. Bola špeciálne vyvinutá pre zaistenie optimálneho komfortu novorodencov v rôznom prostredí. Je vhodná na použitie pre deti vo veku od 0 - 6 mesiacov. Môžete ju využiť v kočíku či už športovej časti, hlbokej vaničke, vajíčku alebo len tak ako podložku na pokojné a zdravé spanie, alebo do hojdačky, či lehátka.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally