Aký športový kočík odporúčaš do extrémnych podmienok?

Zodpovedané
7. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre ročné dieťa + možnosť odviezť aj trojročné.

Požiadavky:

  • dobre odpružený,
  • zakryť dieťa v lete/zime/vetre,
  • polohovanie do ľahu plus nožičky,
  • brzda by bola výhodou,
  • zvládnuť tankodrom (lesné cesty),
  • zloženie do úspornych rozmerov by bolo fajn, ale netrvám na tom.

Na cene nezáleží.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

jednoznačne odporúčam kočík TFK Mono, ktorý má jednu z najväčších nosnosti medzi kočíkmi - 34 kg. Okrem toho je veľmi dobre odpružený a je to skrátka taký tank čo prejde všetko.

Nevýhodou je jeho vyššia hmotnosť – 15,5 kg, ale to je daň za jeho jazdné vlastnosti a stabilitu. Môžeš si u neho vybrať, či chceš bezúdržbové gumové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Ja by som do terénu vzala určite nafukovacie. Aj keď pôsobí robustne, tak skladanie je jednoduché a je možné ho zložiť do kompaktného rozmeru. Nájdeš u neho ďalej ručnú brzdu, polohovanie chrbta i nôh až do úplného ľahu, predlžovaciu striešku a praktické bočné vrecká so zipsom, kam môžeš uložiť drobnosti. Priestorovo patrí aj k tým väčším.

Za mňa je to jasný favorit a patrí medzi najlepšie terénne kočíky na trhu! 🙂

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia