Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký športový kočík pre 10m? Zúfalá mama s nižším rozpočtom a potrebou skladného kočíka čo vydrží, s väčšími, lepšími kolesami

Zodpovedané
30. nov 2020

Ahoj,

mám 10-mesačného syna. Chcem nový kočík, ale vôbec neviem aký. Pozerala som Kinderkraft Grande 2020, Joie Litetrax 4 Air, alebo sa mi páči (aj mužovi) Hauck Rapid 3R.

Chcem ľahko skladateľný a teda väčšie a lepšie kolieska. Vekovo aby nám vydržal (ak tam bude chcieť ešte byť) aspoň do 2,5-3 rokov. Cenovo nie veľmi drahý.

Veľa chcem ? 😆😆😁 Ďakujem

Ahoj!

Ak je prioritou to, aby vydržal, silno odporučím sa sústrediť na dve veci, a to v prvom rade na priestor v sedadle, a v druhom na kvalitu. Chápem, že chceš kočík čo najdostupnejší cenovo, ale zároveň hovoríme o športovom kočíku, ktorý budeš využivať prakticky aj hodiny denne, s tým najcennejším pokladom, čo máš, a chceš to na viac ako dva roky používania aj v náročnejších podmienkach, teda tomuto produktu budeš dávať zabrať, Preto by som nepozerala v prvom rade na cenu, ale na odolnosť. Tým nehovorím kúp to najdrahšie v ponuke, ale zároveň daj pozro, aby sa ti to šetrenie “nenevyplatilo”.

Značku Hauck pravdupovediac nejak extra nemusím, plasty robia slabé a celkovo sú tie kočíky také, no - lacné, nielen čo sa ceny týka, ale aj prevedenia. Ak to ale vyslovene chceš na terén a na komforte sedadla a jazdy ti až tak nezáleží, asi by to ušlo, ale rátaj, že fakt nie je moc odpružený a tie sedadlá sú často ako doska potiahnutá textíliou. Ja osobne by som asi tak úplne tento model nechcela, ale viem si predstaviť, že pri priorite terén+cena to bude akceptovateľná voľba. So skladnosťou až tak ale nerátaj.

Poradím možno aj poobzerať sa po bazáre. Baby Jogger City Elite (https://www.modrykonik.sk/market/kociky/4p157h/...) či City Mini GT https://www.modrykonik.sk/market/kociky/wqu5rt/...) by ti vydržali až do konca plus sú ultrarýchlo skladacie, naozaj skvelé modely, len teda s nižším rozočtom dostupné len ako používané. Bazárový ti poradím aj ešte dostupnejší Britax B-Motion 3 Plus, prípadne pokukaj aj po novom B-Motion 4 Plus.

Z takých ozaj lacných, ak teda, poradím ešte Lionelo Annet Tour, ale aj tam budeš nižšiu cenu cítiť najmä na spojoch, materiáloch - ale veľkosť kolies je veľmi optimálna (a aj XXL striešky).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.