Aký športový kočík pre 20-mesačné dieťa na rýchly presun v rámci mesta a na obedný spánok?

Zodpovedané
22. okt 2022

Ahoj,

rada by som sa poradila ohľadne kúpy športového kočíka pre 20-mesačného syna. Doteraz sme využívali športiak z trojkombinácie Espiro Next.

Kočík používam už len na rýchly presun v rámci mesta a hlavne na obedný spánok, keď sme na chalupe. Vzhľadom na to rozmýšľam o kúpe niečoho spratnejšieho.

Čo by si mi odporučila?

Ďakujem

Ahoj,

u pokračovacieho kočíka vhodného aj na kvalitný poobedný spánok predpokladám možnosť sklopenia chrbtovej opierky do úplného ľahu. Otočnosť nespomínaš, ale na tú by som sa moc nezameriavala, pretože si uberieš veľa možností. A, keďže sa blíži zima, tak asi aj väčšie kolesá, ktoré zároveň využiješ aj na chalupe.

Na chalupu by sa hodil priestranný Petite&Mars Street+ Air s nafukovačkami alebo Petite&Mars Street+ RWS s kolesami z tvrdenej gumy. No na každodenné skladanie, až tak praktické, nie sú.

Často odporúčam aj cenovo dostupný kočík Carrello Bravo Plus, ktorý má pozitívne ohlasi. Má dvojité odpruženie a väčšie kolesá, zároveň sa jednoducho skladá jednou rukou.

Ak chceš ostať verná značke Espiro, tak si pozri model Espiro Sonic Air alebo Espiro Sonic Gel, ktorý má oproti Air-u terénnejšie bezúdržbové pneumatiky plnené gélom bez možnosti prepichnutia a s vylepšeným nánožníkom vo výbave.

Prípadne si pozri aj trojkolesové modely, ktoré sú praktické do mesta s aj na výlety. Výbornými kandidátmi sú Baby Jogger City Mini GT2 alebo Thule Spring. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally