Aký športový kočík pre 5-mesačné dieťa?

Zodpovedané
20. aug 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 5-mesačné bábätko, ktoré ešte nesedí. Aktuálne máme dvojkombináciu Easywalker Rudey. Tento si zatiaľ plánujem nechať.

Požiadavky na kočík:

  • niečo kompaktnejšie,
  • niečo spratnejšie - čo sa ľahko zloží do auta a nezaberie veľa miesta,
  • musí zvládnuť nerovný terén,
  • musí mať dobrú slnečnú clonu (toto mi na našom aktuálnom kočíku veľmi chýba),
  • ľahko ovládateľný,
  • iné vychytávky sú len výhodou.

Pozerala som na Cybex Eezy S+2.

Zvládne zimné obdobie?

Dá sa k nemu dokúpiť fusak a iné príslušenstvo?

Existuje nejaká lepšia alternatívna?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Eezy S+² je skladný, ľahký, cestovný kočík, ktorý zvláda aj terén. Zimné obdobie, čo sa kolies a odpruženia týka zvládne. Ale fusak do neho ťažšie pripevníš, pretože bezpečnostné pásy sú na Eezy prišité. Mamičky tento model kočíka kupujú pre väčšie deti na cestovanie alebo občasné výlety. Kočík je vhodný pre sediace deti od 6 mesiacov do 22 kg.

Ale úprimne nie som si istá, či splní to, čo od tohto kočíka očakávaš. Mamičky dosť často uvádzajú horšiu stabilitu kočíka. Spôsobuje to jeho užší rázvor (šírkový rozmer osi) zadných kolies.

Inak všetky Tebou uvedené požiadavky, ktoré od kočíka očakávaš spĺňa. Možno by bolo fajn si kočík osobne vyskúšať na predajni alebo u nejakej mamičky v okolí.

Ako nánožník by som volila skôr deku so sťahovaním od značky Pinkie. Je dvojvrstvová a ponúka možnosť sťahovania do tvaru nánožníku. Je vybavená upínacími pútkami tak, aby sa dala ľahko prichytiť na kočík buď k madlu alebo strieške. Materiál je kombináciou bavlneného úpletu z jednej strany a hebkého micro flleesu (alebo prešívaného úpletu) zo strany druhej. Naviac má celoročné využitie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally