Aký športový kočík s brzdou na rúčke je vhodný do náročného terénu?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

prosím o radu pri výbere nového športového kočíka, ktorý by mal zvládnuť náročnejší terén a celoročné používanie.

Požiadavky:

  • s brzdou na rúčke,
  • nastaviteľná rúčka,
  • nastaviteľná opierka nôh,
  • vhodný (skladný) do auta,
  • väčšie kolesá,
  • ľahšia konštrukcia (ak je možné).

Pozerám značky Baby Jogger, Thule, TFK. Na cene až tak nezáleží.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

u mňa jednoznačne vyhráva Thule Urban Glide 2. Podrobnú recenziu si môžeš prečítať v Kočíkopédií.

Výborným variantom je aj model Baby Jogger City Mini GT2. Funkčne je veľmi podobný Springu. Aj priestorovo sú skoro rovnaké. A to s celkovou ložnou plochou 104,5 cm a chrbtovou opierkou 53,5 cm. Je dokonca o 0,6 kg ľahší a unesie až 29,5 kg dieťa. Tu treba zvážiť do akého terénu s ním chceš chodiť. Má kolesá z tvrdenej gumy s priemerom 20 cm. Aktivity ako beh a korčuľovanie tiež neviem, či zvládne. Skôr tak ľahšiu turistiku a mesto. Taktiež u tohto modelu nenájdeš ručnú brzdu. Tú nájdeš u modelu Baby Jogger Summit X3, ktorý môže konkurovať Thule. Avšak váhou 12,7 kg a priestorom po zložení, tak vyhráva Thule.

Ak by som zvažovala značku TFK, tak prichádzajú do úvahy model TFK Joggster Trail 2, TFK Joggster Trail Premium Line 2 a TFK Mono. No váhou a rozmermi po zložení sú podobné Baby Jogger Summit X3. V tomto smere nemá Thule konkurenciu.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally