Aký športový kočík s kolmým sedením odporúčaš pre 18-mesačné dieťa?

Zodpovedané
30. aug 2022

Ahoj,

s manželom hľadáme ideálny kočík pre naše 1,5-ročné dieťa, ktoré nechce sedieť v každom kočíku. Aktuálne máme už tretí kočík (Kinderkraft Indy), ktorý však stále nie je ideálny.

Kočík by mal spĺňať:

  • športový kočík,
  • nosnosť min. 15 kg,
  • váha - čo najľahší (11 kg),
  • cena - do 200 eur,
  • terén - mesto aj turistika (vhodný aj na zimu),
  • nevyhnutná podmienka kolmé sedenie (ten čo máme teraz je len do poloľahu a je to veľký boj),
  • dostatočný priestor pre nôžky,
  • ľahká skladateľnosť.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak je jedinou prekážkou chýbajúci kolmý sed, tak neviem či si počula o možnosti použitia univerzálneho pásu. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe. Stojí pár eur.

Dá sa použiť na skoro všetky kočíky a aj na Tvoj model Kinderkraft Indy.

Ak kočík s kolmým sedom, tak potom Lionelo Bell alebo Lionelo Annet Tour.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally