Aký športový kočík s vyššou strieškou a dlhšou časťou na nohy?

Zodpovedané
8. okt 2021

Dobrý deň,

mám už druhý kočík. Prvý bol Britax Next Go a spokojnosť bola veľká. Problém bol v športovej časti, lebo dcérka strašne plakala. Nechcela klasický sed, hľadali sme korýtko. Športová časť bola aj mne nevyhovujúca. Bez adaptérov, bol dosť nízky, ja som vysoká.

Prešli sme na easywalker harvey 2. Som veľmi spokojná, ale dcérke začína byť malý. Tým, že ma dlhšie nohy, tak vo vyrovnanej pozícii musí mať nôžky zosunuté. A aj kvôli tomu, že už jej noha presahuje hranu korýtka. Keď leží a zatlačím strieškou, tak mám problém ju vybrať. Látku má až na čele.

Má 85 cm, skoro 12 kg, 17 mesiacov. Čiže kočík, budeme ešte potrebovať. Easy mi vyhovuje, len jej je malý.

Aký športový kočík odporúčate do 300 eur s vyššou strieškou a dlhšou časťou na nohy?

Musí mať košík aspoň na 5 kg a kolieska terénnejšie. Úplný ideál by bolo korýtko. A dopĺňam - mám 180 cm.

Ďakujem

Ahoj,

skús sa pozrieť na typy terénnejších kočíkov, ktoré sú určené aj pre vyšších rodičov. Na druhej strane je potrebné ubrať v požiadavke na nosnosť nákupného košíka. A tiež sa len veľmi ťažko dostanem k sume 300 eur.

Uppababy Vista bol navrhnutý pre čo najhladšiu jazdu. Kočík je vybavený odpruženými a bezúdržbovými kolesami. Výhodou je aj XXL nákupný košík, v ktorom ostane miesto aj po tom, čo doň smerujú nôžky dieťaťa v druhom sedadle v protismere.

Uppababy Vista V2

Britax B-Ready G3 s možnosťou rozšírenia pre druhé bábo. Chváli sa štýlovými XXL strieškami v rôznych prevedeniach, konštrukcia je odpružená a vybavená bezúdržbovými kolesami s pneumatikami, ktoré nedostanú defekt. Extra priestranný nákupný košík je prístupný aj zboku či spredu odzipsovaním.

Britax B-Ready G3

Pozri si aj terénnejší model Stokke Trailz Terrain. Ak chodíte na častejšie výlety do terénnu, možno by ti vyhovoval viac. Nájdeš ho už iba v bazároch.

Stokke Trailz Terrain

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally