Aký športový kočík so štymi kolesami odporúčaš pre dvojročného chudučkého syna?

Zodpovedané
22. mar 2022

Ahoj,

syn bude mať dva roky a hľadám nejaký kočík na jeho občasný zrýchlený presun. Teraz máme Cybex Priam, bola som s ním spokojná. Nikdy som ho však nepotrebovala skladať do auta a ani ťahať po schodoch. Takže vyhovoval. S prichádzajúcim letom zháňam niečo praktickejšie. Občas ho možno bude treba zložiť, dať do kufra, ale zas nech to nie je niečo hračkárske. Syn je tenučký, má 12 kg, výšku 94 cm. Mám ale zopár podmienok a už dva týždne tu premýšľam a klikám a viac sa zamotávam. Po Priame už nechcem investovať viac ako 200 eur, keďže to je už len občasné vozenie.

Hľadám:

  • štyri kolesá - nie tri,
  • otočné sedadlo,
  • dlhšiu striešku,
  • čo najrovnejšie sedenie a úplný ľah,
  • po zložení nech nezaberá pol kufra, ale nemusí spĺňať letiskovú veľkosť.

Načrtnem pár mojich výberov, z ktorých každý niečo z toho nespĺňa. Preto potrebujem aj iný názor.

Páčia sa mi Kinderkraft Vesto, Kinderkraft Trig a Espiro Axel. Trig a Axel samozrejme neotočné, ale už sama seba spochybňujem, či to potrebujem, keďže každému, ktorý vyberiem niečo chýba.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

ja myslím, že u dvojročného dieťaťa je už zbytočná otočná sedačka. Väčšina detí chce pozerať pred seba na cestu a pozorovať okolie, ale každé dieťa je iné. Záleží na Tvojom synovi, čo mu vyhovuje viac.

Najlepšie spĺňa Tvoje požiadavky Kinderkraft Vesto. Má otočnú sedačku, ktorá je dostatočne priestranná s rovnejším sedom. Najväčšou nevýhodou je však jeho vyššia hmotnosť (11,4 kg).

Kinderkraft Trig a Espiro Axel sú neotočné a vďaka tomu majú nižšiu hmotnosť (7 kg). Sú viac skladné. Pokiaľ nie si náročná, tak by mohli stačiť.

Kočíky majú len 15 kg nosnosť, čo je zatiaľ dostatočné. Pokiaľ by si chcela kočík využívať dlhšie, tak by to nemuselo stačiť.

Ak chceš predsa len otočný a ľahký zároveň, tak ma napadá bazárový Cybex Eezy S-Twist². Ponúka úplný sed, kvalitné kolesá a je veľmi skladný. Je ľahký (8,5 kg), ale nevýhodou je užšie sedenie.

Alebo neotočný Cybex Eezy S+, ktorý je priestrannejší.

Z neotočných to môže byť aj X-lander X-Jive.

Ak syn v kočíku ešte spí, tak by som zvážila aj tieto priestrannejšie a kvalitnejšie kočíky (buď si málinko priplatiť) alebo pozrieť na bazáre.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia