Aký športový otočný kočík do terénu odporúčaš pre 5 mesačné dieťa?

Zodpovedané
13. máj 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť otočný športový kočík do terénu približne od 5 mesiacov dieťaťa. Musí mať:

  • rozumnú cenu,
  • aby sa mi nerozpadol po týždni,
  • aby nehrkal.

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršiemu modelu má zväčšené rozmery sedadla. Striešku má umiestnenú vyššie, aby aj väčšie dieťa malo dostatok miesta nad hlavou. Má aj lepšie tlmenie predných koliesok, mäkšie odpruženie a poteší aj zadné kolesá, ktoré sú nafukovacie. Nechýba mu priestranný košík, ktorý sa dá zväčšiť, nastaviteľná rukoväť a predĺžená strieška s ventilačným okienkom. Športový sedák sa dá zložiť v jednom kuse spolu s konštrukciou. Nevýhodou je nižšia nosnosť (15 kg).

Môže to byť aj jeho viac terénnejší variant X-lander X-Move, ale má tiež nižšiu nosnosť a váži už 15 kg.

Ďalej odporúčam o trochu drahší Britax Strider M. Kolesá má kvalitné gumové, ktoré sú zároveň bezúdržbové a vhodné aj do terénu. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. Ďalej má 10 kg hmotnosť, vyššiu nosnosť (22 kg), obojsmernú sedačku s polohovaním nôh a možnosťou úplného ľahu a nastaviteľnú rukoväť. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg.

Ak by si si trochu priplatila, tak odporúčam aj jeho terénnejší variant Britax Smile III. Je teda o niečo ťažší (13 kg), ale má väčšie nafukovacie kolesá a super odpruženie, takže s terénom si poradia ešte lepšie.

Ďalej to môže byť Cybex Talos S Lux, ktorý má tiež kvalitné bezúdržbové gumové kolesá, ale patrí aj k tým ťažším (14,2 kg).

A môže to byť aj Valco Baby Snap Ultra Sport alebo Valco Baby Snap Ultra Trend, ku ktorému sa dajú dokúpiť nafukovacie kolesá. Patrí k najľahším otočným kočíkom a je dostatočne priestranný.

Pokiaľ to nebude náročný terén, tak odporúčam aj tieto modely:

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia