Aký súrodenecký kočík do úzkeho malého výťahu?

Zodpovedané
2. máj 2022

Ahoj,

hľadám súrodenecký kočík, ktorý by bol vhodný pre dvojročné dieťa a novorodenca. Potrebujem, aby sa zmestil do úzkeho a malého výťahu podľa možností (ale nie je to podmienka). Mal by byť ľahký, skladný. Chodíme aj na dvojhodinové prechádzky a toľko veľa dvojročné ešte súvisle neprejde.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Máme kúpiť 2 športové časti a pre novorodenca aj nejakú cestovnú tašku?

Podmienka je, aby bol športový kočík polohovateľný do úplného ľahu, keďže radi vonku spinkáme.

Ďakujem

Ahoj,

na podobnú otázku som nedávno odpovedala v poradni. 🙂

Ja osobne by som išla do kočíka, z ktorého sa dá urobiť súrodenecký. Dvojročný sa bude voziť už len chvíľu alebo príležitostne a čoskoro by si tak riešila kúpu klasického kočíka.

Z vlastnej skúsenosti odporúčam Bugaboo Donkey. U detí mám rozdiel 20 mesiacov a bol to obrovský pomocník. Patrí bohužiaľ k tým drahším, ale jedná sa o veľmi kvalitný kočík, takže neurobíš chybu ani v prípade staršieho bazárového kočíka.

Na výber sú aj modely, ktoré majú sedadlá pod sebou (tandem). Nie je to tak pohodlné teda ako sedenie vedľa seba (či už kvôli miestu alebo výhľadu), ale tieto kočíky prerobíš aj na klasický kočík. Konkrétne odporúčam Easywalker Harvey3 či Cybex Gazelle S.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia