Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký súrodenecký kočík odporúčaš?

Zodpovedané
8. sep 2021

Ahoj,

hľadám súrodenecký kočík. Momentálne mám 10 mesačného syna a vo februári 2022 sa mi narodí ďalšie bábätko. Cenovú reláciu nemám, lebo netušením ani koľko stoja. Hlavne potrebujem, aby športová časť pre toho staršieho bola dosť veľká, pohodlná, aby v nej vydržal.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Dá sa kombinovať hlboká a športová časť.

Ďakujem

Ahoj,

keďže nepoznám terén, v ktorom sa budeš pohybovať neviem zamerať kočík vhodný práve pre teba. Strieľala by som úplne na slepo, a to nechcem.

Takže ťa najskôr trošku prevediem svetom súrodeneckých kočíkov, aby si v prvom rade zistila čo by ti viac vyhovovalo a bolo pre teba vhodnejšie.

Takže, sú 2 typy súrodeneckých kočíkov:

  • Tandem je to typ kočíka, kde sú sedadlá umiestnené za sebou. Výhodou je, že po čase môžeš jednu časť zložiť a mať kočík pre jedno dieťa.


https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/w/suroden...

  • Double je typ kočíka, kde sú deti vedľa seba. Nevýhodou je, že väčšinu takýto kočík nerozoberieš a nespravíš z neho kočík pre jedno dieťa. Aj keď jeden takýto super kočík je no neviem, či by som sa trafila do cenovej relácie, volá sa Bumprider Connect 2 a viac informácií sa o ňom dočítaš tu, kde som rozobrala jeho multipraktickosť.


https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/w/suroden...

Bumprider Connect

Bumprider Connect je novinkou polovice roka 2019. Je to unikátny športový kočík skladný do rozmerov spĺňajúcich kritériá pre príručnú batožinu do lietadla, pričom však ponúka plnohodnotné využitie od narodenia, vysokú nosnosť a zároveň schopnosť spojenia s ďalším, rovnakým modelom a tým vytvorenia sprodeneckého dvojkočíka. V single móde sa jedné o kočík plno sklopný - uvoľnením pracky padne chrbtové opierka až do ľahu. Zdvohnúť možno aj opierku nôh. V ľahu ku kočíku dokážeš pripojiť aj vložnú hlbokú vaničku, alebo pomocou adaptérov autosedačku s úchytmi typu Maxi-Cosi.

Unikátna vlastnosť modelu Connect je teda najmä možnosť párovania - spojenia dvoch Connectov do jedného kusu. Dá sa to vďaka patentovaným magnetickým bočným častiam a konektoru, ktoré kočíky rýchlo a pevne spojí, čím vytvoríš kombináciu pre dvojičky, ako aj pre staršieho a mladšieho súrodenca. Okrem druhého kočíka možno na magnetické uchytenie pripojiť aj druhý - bočný nákupný košík, prípadne tašku mamabag. Ak máš deti tri, oceníš aj možnosť k spárovanému kočíku pripojiť súrodenecký stupienok Bumprider.

Teraz, keď už máš základné informácie za sebou, tak si poďme rozobrať čo ešte potrebujem pred tým ako ti poradím od teba vedieť. V prvom rade určite terén v akom sa chceš s kočíkom pohybovať, potom typ súrodeneckého kočíka (napríklad bývaš v paneláku bez kočikárne a ja ti poradím double kočík, ty ho čisto teoreticky kúpiš a pri praktickom používaní ma budeš asi veľmi často spomínať - no nieeee moc v dobrom 😵 ), určite už asi tušíš aj cenovú reláciu v ktorej chceš kočík kúpiť.

Takže určite si rozklikni a naštuduj linky, ktoré som ti poslala a po ich preštudovaní zhodnoť, čo bude pre teba optimálne. Ja budem netrpezlivo čakať na tvoju novú otázku a prosím pripomeň sa, že si to ty.

Držím palce pri študovaní. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally