Aký súrodenecký kočík odporúčaš?

Zodpovedané
8. sep 2021

Ahoj,

hľadám súrodenecký kočík. Momentálne mám 10 mesačného syna a vo februári 2022 sa mi narodí ďalšie bábätko. Cenovú reláciu nemám, lebo netušením ani koľko stoja. Hlavne potrebujem, aby športová časť pre toho staršieho bola dosť veľká, pohodlná, aby v nej vydržal.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Dá sa kombinovať hlboká a športová časť.

Ďakujem

Ahoj,

keďže nepoznám terén, v ktorom sa budeš pohybovať neviem zamerať kočík vhodný práve pre teba. Strieľala by som úplne na slepo, a to nechcem.

Takže ťa najskôr trošku prevediem svetom súrodeneckých kočíkov, aby si v prvom rade zistila čo by ti viac vyhovovalo a bolo pre teba vhodnejšie.

Takže, sú 2 typy súrodeneckých kočíkov:

  • Tandem je to typ kočíka, kde sú sedadlá umiestnené za sebou. Výhodou je, že po čase môžeš jednu časť zložiť a mať kočík pre jedno dieťa.

https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/w/suroden...

  • Double je typ kočíka, kde sú deti vedľa seba. Nevýhodou je, že väčšinu takýto kočík nerozoberieš a nespravíš z neho kočík pre jedno dieťa. Aj keď jeden takýto super kočík je no neviem, či by som sa trafila do cenovej relácie, volá sa Bumprider Connect 2 a viac informácií sa o ňom dočítaš tu, kde som rozobrala jeho multipraktickosť.

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/w/suroden...

Bumprider Connect

Teraz, keď už máš základné informácie za sebou, tak si poďme rozobrať čo ešte potrebujem pred tým ako ti poradím od teba vedieť. V prvom rade určite terén v akom sa chceš s kočíkom pohybovať, potom typ súrodeneckého kočíka (napríklad bývaš v paneláku bez kočikárne a ja ti poradím double kočík, ty ho čisto teoreticky kúpiš a pri praktickom používaní ma budeš asi veľmi často spomínať - no nieeee moc v dobrom 😵 ), určite už asi tušíš aj cenovú reláciu v ktorej chceš kočík kúpiť.

Takže určite si rozklikni a naštuduj linky, ktoré som ti poslala a po ich preštudovaní zhodnoť, čo bude pre teba optimálne. Ja budem netrpezlivo čakať na tvoju novú otázku a prosím pripomeň sa, že si to ty.

Držím palce pri študovaní. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally