Aký terénny kočík pre 2,5-ročného syna?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

hľadám čo najlepší terénny kočík pre 2,5-ročného syna.

Moje požiadavky:

  • cena do 500 eur, ale ak by bolo niečo super - do 1000 eur,
  • vhodný na vychádzky do prírody,
  • mal by zvládnuť aj náročný terén,
  • dobre odpružený,
  • jednoducho zložiteľný do auta (aby sa sedacia časť s konštrukciou skladala spolu),
  • ak by nezaberal veľa miesta v kufri, bolo by to tiež super,
  • dôležitou podmienkou je pre mňa náhľadové okienko a čo najväčšia, xxl strieška a veľký košík.

Ak by bol vhodný nejaký starší model, kľudne sa popozerám aj po bazárových. No veľmi by sa mi páčilo, ak by bol pekný, dizajnovo zvládnutý. Čo sa týka sedenia, rada sa pozriem na korýtkové, aj nekorýtkové. Nevieme sa v tomto ešte rozhodnúť, no syn je zvyknutý na nekorýtkové. Na základe týchto kritérií som pozerala napr. na Thule Urban Glide 2.

Okrem týchto parametrov však ešte zvažujem, že či by bolo možné nájsť takýto kočík s tým, že by nám poslúžil aj pre druhé dieťa, ktoré práve plánujeme. Bolo by tým pádom super, ak by do neho bolo možné dokúpiť novorodeneckú vložku (prípadne nejakú skladnú vaničku). Plus to, aby mal otočné sedadlo. Páčilo by sa mi, ak by mal otočnú rodičovskú rukoväť, nie teleskopickú. Možnosť kúpiť skejtík pre syna by bolo plus, ale nie je to nutnosť.

Rada by som si pozrela Tvoj výber k obidvom alternatívam.

Ďakujem

Ahoj,

takýchto kočíkov je na trhu menej. Na ich výrobu sa špecializujú iba niektoré známe značky, ako sú práve Tebou spomínané Thule, Baby Jogger, alebo TFK či Bumbleride.

Kočíky do terénu majú väčšinou neotočné športové sedadlo a sú ťažšie. Ku všetkým, ktoré spomeniem sa dá zakúpiť súrodenecký skejt, no v teréne ho veľmi nevyužiješ.

Ľahkosťou vyniká práve Thule Urban Glide 2. Ten v roku 2024 uvedie na trh novinky v podobe vynoveného Thule Urban Glide 3 s farebnou vaničkou, ktorá bola doteraz iba čierna. A zároveň príde na trh aj jeho vynovená švorkolesová verzia. Ak počkáš, tak si môžeš pre druhé dieťa vybrať jeden z týchto modelov.

Najširším športovým sedadlom a XXL strieškou vynikajú kočíky značky Baby Jogger Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2.

Otočnosťou športového sedadla vyniká kočík TFK Mono2.

Ľahkosťou a kompaktnými rozmermi po zložení vyniká kočík Bumbleride Indie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally