Aký veľmi ľahký športový kočík s prehadzovateľnou rúčkou?

11. feb 2019
Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by mal otočnú rúčku (nie sedadlo), ale bol aj zároveň ľahký (7kg a menej) + skladný. Vedela by si mi prosím nejaký odporučiť, existuje taký? Využitie je hlavne na nákupy, aby sa zmestil do malého auta a zvládol cesty v meste, čiže nič extra náročné.

Ďakujem
Ahoj!

Asi ťa nepoteším, pretože v tejto váhovej klategórii si neviem veľmi predstaviť kočík s prehadzovacou rúčkou. Pod 7 kg nájdeš skôr malé, cestovné ultra skladné kočíky, ale tam si obmedzená neotočným sedadlom i rúčkou, častokrát aj menšími rozmermi sedacej časti. Totiž, čím menšia váha, tým menej funkcií môžeš očakávať, A mechanizmus prehadzovania rúčky sám o sebe čosi zaváži.

Zo známych, nie ťažkých kočíkov s prehadzovacou rúčkou môžeš pozrieť na Bugaboo Cameleon, ktorý však výži 9,6 kg (a to je na svoju kategóriu ozaj ľahký kočík), no skladá sa v dvoch dieloch. Dobrým riešením, aj keď vo váhe 9 kg, by bol Ergobaby 180, no u nás zatiaľ nie je dostať (jedine ho objednať zo zahraničia).

Čo by so ešte poradila je - zváž, či radšej nevziať klen klasicky otočné sedadlo (v tejto váhe ich tiež nebude veľa), alebo či sa, orientujúc sa na váhu, nevzdáš radšej otáčania celkovo.
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli