Baby Jogger City Elite alebo City Mini GT? Aký priestranný, nosný športiak do naozaj náročného terénu?

Zodpovedané
19. máj 2020

Dobrý deň,

prosím poraďte - športový kočík, priestranný, veľmi dobre odpružený - do naozaj zlého terénu: štrk, poľné cesty, po prípade žiadne cesty, aby sa dal ľahko zložiť a mal dobrú nosnosť... v obchodoch ma odrádzajú od týchto 2 kočíkov a ja neviem prečo, lebo som čítala, že sú práve že dobré na takéto terény...

Veľmi pekne ďakujem. A hlavne, ktorý z týchto dvoch, ak odporúčate tieto. Ďakujem za odpoveď 😊😊😊

Ahoj,

Baby Jogger City Elite je v tomto prípade - pre väčšie kolesá - na náročný terén jednoznačnejšou voľbou. Je aj extra priestranný, nosný, odolný.

Baby Jogger City Premier

Hovoríš veľmi dobre odpružený - ako, od odpružený je, ale práve trojkolky do náročného terénu nemajú byť nejak hojdavo odpružené, lebo by ste sa zasekávali o korene, kde by sa kolieska prehýbali. Takže tlmenie tam je, aj schopnosť prejsť terénom, aby si neočakávala brutálne pruženie - hojdanie.

Celkovo ho hodnotím ako veľmi veľmi dobrú voľbu na terén a nie som sama. Tých pár expertov na kočíky sa v tomto jednoznačne zhodne (a teda aj hodnotenia mamičiek tomu takisto pritakávajú). Kuk napr. na pána, čo roky opravuje kočíky (ak teda hovoríš po anglicky) -

Ak by si chcela iné návrhy, za mňa trojkolky ako TFK alebo Mountain Buggy, poprípade zo štvorkoliek Emmaljunga NXT90.

Mountain Buggy Terrain V2

Emmaljunga NXT90 Ergo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli