Bebetto Luca verzus Roan Bass Next. Ktorý je lepší po funkčnej stránke?

Zodpovedané
10. nov 2022

Ahoj,

chcel by som poprosiť o radu pri výybere kočíka.

Páči sa mi Bebetto Luca a Roan Bass Next.

Ktorý z nich je lepší vzhľadom na funkcie, výbavu, veľkosť nákupného košíka a polohovanie ležadla vo vaničke?

Ďakujem

Ahoj,

Roan Bass Next a Bebetto Luca sú si veľmi podobné váhou a aj nižšou 15 kg nosnosťou sedadiel. Majú podobné kolesá a aj odpruženie. Sú to modely vhodné na dedinu. Bloom má nevýhodu, že ho nezložíš spolu s nasadením športovým sedadlom v obidvoch smeroch, takže musíš dávať väčší pozor. Niekedy je to aj nepraktické.

Obidva modely sú vhodné pre vysokých rodičov. Ale Luca má nadstavby oproti Bass Next nižšie položené na konštrukcií. To vnímam ako nevýhodu, pretože sa hlbšie zohýbaš a to nie je z ergonomického hľadiska dobré pre chrbticu.

Hlbokú vaničku má z pohľadu veľkosti o čosi väčšiu Luca (78 x 33 cm) a dá sa poskladať na placku ako aj Next vanička. Obidve vaničky majú otvory na vetranie a aj funkciu polohovania. Funkciu hojdania má naviac Luca.

Luca má o čosi väčšiu výbavu, kde k základu v podobe moskytiéri, pláštenky a nánožníka má naviac držiak na pohár a návleky na kolesá.

Viem, že mamičky sa zameriavajú na priestrannú hlbokú vaničku a plnú funkcionalít v podobe hojdania, polohovania, panoramatického okna a podobne. Je však potrebné si uvedomiť, že v nej dieťa strávi iba pár mesiacov, preto je dôležitejšie zamerať sa na výber kvalitnej športovej nadstavby, v ktorej dieťa strávi 1,5 až 2 roky.

Preto by som Tvoj pohľad upriamila trošku iným smerom. A to k cenovo dostupnému kočíku Kinderkraft Nea, ktorý ponúka veľa výhod. Má hlbokú a priestrannú (80 × 40 cm) vaničku a aj sedadlo športovej časti s nosnosťou 22 kg. Obidve jeho nadstavby sú umiestnené vyššie na konštrukcií. Ďalším plusom je často nedostupná funkcia v podobe kolmého sedu. Je dizajnový čistými líniami tvarov. Nea má nenafukovacie pneumatiky plnené penou a dokonca s dvojitým odpružením. Kočík zakúpiš vo viacerých farebných variantoch.

Môžeš si o ňom prečítať viac v krátkom článku, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally