Britax Go - názor (na skladnosť), či aký iný nekorýtkový kočík do 200 eur (bazár) do mesta

Zodpovedané
27. jan 2020

Dobrý deň.

Chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka Britax Go. Zaujímal by ma váš názor na tento kočík. Hlavne čo sa týka skladnosti a podobne - prípade by ste mi mohli poradiť aj iný kočík.

Určite chcem kupovať bazárový kočík do max 200€. Mal by mať priestrannú hlbokú časť, mal by byť skladný (hlavne do auta a výťahu). Nechcem korýtkové sedenie a uprednostňujem športovú časť, ktorá sa dá dať do úplného ľahu. Využijem ho skôr v meste na rozbitých chodníkoch. Neviem, či existuje kočík v mojej cenovej kategórii s týmito požiadavkami, no budem rada, ak mi poradíte.

Vopred ďakujem!

Ahoj,

Britax Go je v danej situácii náhodou veľmi zaujímavou voľbou kombinovaného či hlbokého kočíka - dobrou kvalitatívne i funkčne. Nepoteším ťa však - čo sa skladnosti týka, skladný jednoznačne nie je. Je to väčší, robustnejší kočík, ktorý, ak chceš ušetriť miesto v kufri, bude jednoznačne vyžadovať odnímanie kolies - ale teda ani po tom nie je maličký. Ak by si to nejak zvládla, odmení ťa super jazdnými vlastnosťami a priestrannosťou, aj nejde do úplného ľahu - ale to sa dá dokúpiť/dať došiť, ako som si všimla, že to niektoré maminky riešia.

Britax Go

Ja osobne by som v prípade, že peniažkov naozaj nie je naviac, pozerala plus mínus po modeloch ako Jané Nomad a Concord Fusion - staršie, ale dostať ich preto v super cene a výkonnostne plus váhovo/skladnosťou sú na tom dobre.

Jané Nomad

Concord Fusion

Druhou realistickou možnosťou, ktorú by som ja s tak obmedzeným rozpočtom zvažovala, by bol nejaký (menej športovým sedadlom priestranný) kočík typu 2v1, vanička prerobiteľná na sedák. Je to super možnosť najmä preto, že vydržíš s ok kočíkom tak rok a pol, potom predáš (časť sa ti vráti) a kúpiš už len ľahší, lacnejší neotočný športový kočík (dajú sa zohnať fajn aj už do 150 eur).
Príkladom by bol taký CBX Onida Flex, čo na brendone zoženieš už za 150 eur dvojkombi. Nie je to najterénnejší model, ale zasa záruka plus ok výkon je za tú cenu veľmi fajn.

CBX Onida Flex

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli