Britax-Romer Seed Papilio. Aké sú výhody/nevýhody, a od akého veku dokedy ho reálne využijeme?

Zodpovedané
7. nov 2019

Ahoj,

už dlhšie rozmýšľam nad kočíkom Britax Romer Seed Papilio. Zaujímal by ma tvoj názor naň. Aj to, či je vhodný pre dieťa od narodenia, a do akého veku dieťaťa by som ho mola používať. Zaujímali by ma aj jeho všetky výhody, prípade nevýhody.

Ďakujem.

Ahoj,

Seed Papilio stále u mňa zostáva top kočíkom s akým som jazdila. Pre mňa osobne nemal veľmi nevýhody, ale skúsim to čo najrealistickejšie zhrnúť tu, aby si vedela, do čoho by si šla.

Kočík je to špecifický. Za mňa krásny a jedinečný, ale nie každému tento veľmi čistý, severský dizajn vyhovuje. Odpruženie v zmysel pružín nemá, ale tvar konštrukcie prirodzene pruží, plus väčšie, priamo za sebou (vpredu aj vzadu rovnako naširoko) kolesá z gumy mne osobne prešli všetko. Nechodili sme po horách a kameňoch, ale na to nie je úplne vhodný nijaký kočík.Tráva, štrk, rozbité chodníky, to všetko bolo ok. Kočík nebol hlučný, a jazdil, aj plne naložený, aj jednou rukou. Nevýhoda pre niekoho super vysokého by mohla byť limitovaná výška rúčky - má len dve polohy. A vhodná by mohla byť tak do 185 cm max, zhruba. Inak by bolo dobré skúsiť, či sadne. Otvorený košík, aj keď ma najprv vystrašil, v skutočnosti bol jednou z naj výhod - okrem dieťaťa, čo si na neho pravidelne sadalo, mi tam vošli aj viacero tašiek s nákupom, veľké balíky na poštu a pod. Skladanie - super plochá konštrukcia, ale teda treba odňať sedák. Sklopenie kolies treba nacvičiť grif - ale je to ok aj bez toho, pravdupovediac.

No a k sedáku. Je ultra pohodlne polstrovaný, deti tam sedeli veľmi rady. Je užší, ale je to viac zdanie. Mne vošiel aj mini (6m) synček, ale aj starší 3 a polročný (tam samozrejme už nečakaj, že s ním vojde aj páperový fusak). Chrbátik je vysoký, len teda nečakaj 10 cm na každú stranu. Strieška, tým že je nižšie, chráni dobre, ale v ľahu môže byť otvorenejšia. V najhoršom lete sme použili clonu, ale to prakticky pri každom kočíku, čo sme mali. Mne prišla strieška, aj keď na prvý pohľad malá, fakt ok - a dá sa aj odopnúť a posúvať, ak je najhoršie. Páčilo sa mi tam aj vetranie.

A posledné, čím by som ho zhrnula, je odolný. Vydržal aj naložené 3 deti, syna stojaceho na zadnej náprave a sediaceho vpredu na podnožke, zavesené aj naložené tašky nákupu. Fakt nesklamal. To mi na ňom imponovalo. Je preto taký “jednoduchý” na pohľad - v jednoduchosti je ale krása, aspoň za mňa - ale spravený s ohľadom na odolnosť. Preto aj kolesá za sebou (ktorými pár ráz ťukneš do rohu, kým si zvykneš, že je to trochu iný kočík než klasika so zúženou prednou nápravou).

Seed Papilio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli