Chcem vymeniť trojkombináciu za športový kočík alebo golfky - ako na to?

Zodpovedané
8. feb 2019

Pozdravujem.

Od akeho veku odporucate golfky alebo sportovy kocik? Mam syna 11 mesiacov. A zvazujem vymenu kocika asi tak o mesiac. A co odporucate skor, golky alebo sportovy? Zvazujem znacky Elodie Details, Cybex, Chicco, Peg-Perego. Popripade poradte, ake mate skusenosti.

Dakujem pekne za odpoved.

Ahoj,

11 mesačný synček už určite je vo veku, kedy môže ísť do golfového alebo ľahšieho športového kočíka, tam určite nevidím problém.

V prvom rade skôr ako vyberieš konkrétny model, treba premyslieť niekoľko vlastností a pri nich tvoje preferencie. Jednou z nich je, aký “terén” najčastejšie jazdíte? Myslím tým, sú chodníky okolo v dobrom stave? Máte množstvo obrubníkov? Chodíš často do obchodu, alebo skôr randíš po vonku, hoc i po tráve? Pretože toto je dôležité pre odpoveď na otázku - čo skôr, golfový kočík alebo športiak? Ďalej tiež. vozí sa tvoj synček rád aj v protismere? V tomto veku už častokrát nie, ale niektoré maminy (a detičky) to vyžadujú. Neotočné kočíky sú zasa často ľahšie, kompaktnejšie a priestrannejšie.

Golfky ja osobne odporúčam naozaj len kvalitný model a naozaj len na lepšie, nenáročné povrchy. A aj to len vtedy, ak ti nevadí, že obe tvoje ruky budú zabraté - takmer žiadne golfky nebudeš schopná viesť dlhšiu dobu len jednou rukou. Ešte jedno negatívum na zváženie je skladanie, ktoré je obvykle pomerne kompaktné, ale často veľmi dlhé.

Ak aj tak preferuješ tento typ kočíka, Peg-Pérego Pliko Mini (či ) by mohla byť fajn voľba, alebo niektorý z golfáčov Maclaren pre ich priestor a výborné jazdné vlastnosti. Na mňa osobne sú Elodie Details pridlhé, aj keď dizajn je to vydarený. Také.nejaké golfky, ale so spojenou rúčkou zasa reprezentuje výborný Cybex Callisto.

Peg-Pérego Pliko Mini

Peg-Pérego Sì

Cybex Callisto

Športiakov je na rozdiel od toho mnoho typov, robustnejšie i skladnejšie, porovnateľné s golfkami. Zo značiek, ktoré spomínaš, by som ja osobne odporučila nemecký Cybex, konkrétnejšie je pohodlný, praktický a extrémne priestranný.

Ak otočný, tak Balios S alebo Balios M. Chicco mi v oboch kategóriách príde ako voľba nižšej triedy, s menej prepracovanými funkciami. Zaujímavou inšpiráciou by mohol byť aj Greentom Upp.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Greentom Upp Reversible

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli