Čo môže hrkotať na športovom kočíku Valco Snap 4 Sport (zdá sa mi, že koleso)? A čo s tým?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý deň.

Ešte jedna otázka odo mňa... Mam kočík Valco Snap 4 Sport ešte po dcérke, kočík má 3 roky a teda už v záruke nie je. Používam ho veľmi aktívne - každý deň pri druhom dieťati, a poslednú dobu mi akoby cvaká na jednej strane kočíka. Mám pocit, že to bude koliesko. No muž mi všetky kolesá pozrel, dofúkal, premazal, no cvakanie / hrkanie neprestalo.

Čo ešte premazať, čo môže byť príčinou takého cvakavého zvuku? Dá sa kočík niekde nechať obzrieť odborníkom? Takéto veci sa tiež servisujú? Bol kupovaný cez internet, takže posielala by som ho tam nerada...

Ďakujem vopred za odpoveď.

Ahoj,

Valco Snap 4 Sport je veľmi ľahunký, mestský model a je jednoducho logické, že pri tej pomerne tenkej a jednoduchej konštrukcii sa rokmi opotrebuje. A to najmä vtedy, ak je naozaj používaný denne.

Ak máš pocit, že klepe koleso, bude to niečo v spoji a tomu nijaké premazanie ani čistenie nepomôže. Môj tip by bol uvoľnenie uchytenia kolesa, čo buď, ak je v kolese, vyrieši iba nové koleso. A ak je záležitosťou konštrukcie, to bude ešte ťažšie. Každopádne bez toho, aby som to videla, skúsila, je ťažko povedať. Klepotať môže okrem uchytenia aj brzda, spoje, niečo nalomené, nejaká mechanická prekážka, a dokonca aj poistka skladania, ak náhodou bola niečím prichytená a už nie je.

Valco Baby Snap 4 Sport

Oficiálny distribútor značky Valco a teda aj ich servis, je ags 92 - Servis / reklamace / náhradní díly: Martina Kovárová, tel.: CZ: +420 737 279 665, SK: +421 911 799 466, servis@ags92.com, Ags92, s.r.o., Továrenská 532(Areál Slovenský hodváb, Senica 90501) - http://www.valco.cz/kontakt.php.

Odporúčam si tam napísať, poslať foto, video, popísať, oni ti vedia buď objednať koleso, alebo aspoň trochu poradiť (nemusíš hneď posielať). A sama uvidíš, či a čo sa s tým dá robiť. Každopádne kočík dobre slúžil 3 roky, čo je super. Tak sa až tak netráp - a ja verím, že sa to mu bude ešte dať pomôcť, nech slúži ešte pár ďalších.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli