Concord Neo alebo Camino? Prípadne aký iný kočík pre prvorodičov na dedinu?

Zodpovedané
6. mar 2019

Ahoj,

začíname sa obzerať po kočíku pre našho prvorodeneho potomka, ktorého očakávame v auguste. Najradšej by sme kočík, ktorý nám vydrží co najdlhšie - neradi by sme pri jednom dieťati vystriedali 5 kočíkov... Takže pozeráme po 3-kombinácii. S výberom len začíname, takže veľký prehľad ešte nemáme. Zatiaľ sa nám celkom páči značka Concord a modely Neo a Camino.

Obe ponúkajú hlbokú vaničku - mäkkú látkovú Scout a tvrdú Sleeper. Ktorá je lepšia a praktickejšia? A druhá vec je, Neo má športovú časť s korýtkovym sedením a Camino s rovným. Tiež neviem, čo je pre bábo lepšie... Bývame v dome (takže žiadne ťahanie po schodoch), jazdiť budeme po dedine aj na poľnej ceste. MHD jazdiť moc nebudeme a auto mame relatívne veľké, takže s miestom problém nebude...

Je táto značka pre nás dobrý výber, alebo odporúčaš niečo iné? Necháme si poradiť, ideálne do 1000 eur.
Ďakujem

Ahoj,

Concord Neo je vyslovene mestským kočíkom. Občasnú trávu či nerovnosť prejde, ale na dedinu, poľnú cestu a iné každý deň by som volila terénnejší kočík. Okrem toho má korýtkové sedenie, čo je super pre menšie deti, ktoré sa v ňom toľko nešmýkajú. Je však aj užšie a celkovo trošku menšie, takže ak očakávaš veľké dieťa (napr. obaja rodičia ste vysokí). Možno skôr pozeraj na druhú, priestrannejšiu voľbu klasického sedenia.

Concord Neo

Concord Camino, pokračovanie modelu Wanderer je naopak terénnejším, riadne odpruženým modelom s väčšími kolesami aj priestrannejším sedením sklápateľným klasickým spôsobom (samostatne chrbátik a nôžky). Pre tvoje potreby mi príde vhodnejší.

Concord Camino

Concord Wanderer

Čo sa vaničky týka, dosť záleží od tvojich požiadaviek. Scout je užšia, no dá sa zložiť na úplne minimálny rozmer a je tiež podstatne odľahčenejšia, preto je lepšou voľbou v prípade, že ju budeš často nosiť (napríklad do schodov), prevážať (napríklad v aute, na výlety). A je tiež prakticky uskladniteľná po dopoužívaní. Sleeper je širšia, ale na dĺžku vo vnútri kratšia, pretože je vytvrdená pre možnosť využívania v aute. Takže ak by si privítala aj túto možnosť, aspoň na prvé mesiace, je tou lepšou voľbou, Nezabudni však, že klasická autosedačka je istejším riešením.

Ak by si chcela ešte iné modely na inšpiráciu, pozri na kočíky ako Baby Jogger City Premier, Britax Go Big, Emmaljunga Viking či Jané Crosswalk.

Baby Jogger City Premier

Britax Go Big

Emmaljunga Viking

Jané Crosswalk R

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli