Cybex Eezy S-Twist+2 - oplatí sa? Hľadám ľahký, skladný kočík čo spojím so súrodeneckým stupienkom

Zodpovedané
25. jan 2021

Zdravim,

rada by som sa spytala na tento kocik. Potrebovala by som skladny a lahky kocik, kedze za nim budem mat este stupienok pre surodenca. Ci sa oplati za tú cenu.

Dakujem

Ahoj,

Cybex Eezy S-Twist+2 je na otočný typ jednoznačne ako ľahký, tak aj skladný. To je bez pochyby, a ak tieto dve vlastnosti pri výbere kočíka pre vás ako rodičov dominujú, jednoznačne je to fajn voľba. Úplne iné hľadisko je ale to skejtíkové. Súrodenecký stupienok kočík - každý kočík - NADMERNE zaťažuje. Kočíky nie sú vyrábané s ohľadom na stupienok a čím sú ľahšie a skladnejšie, tým viac im takéto zaťaženie ubližuje. A takéto kočíky, primárne určené na cestovanie a vyrábané pre minimalistický rozmer absolútne nie sú vhodným kadidátom na pripájanie skate-u pre súrodenca. Rozhrkáš, rovikláš a vyhegáš si kočík, čo sám o sebe nie je z najpevnejších (čo je dané mnohými bodmi, v ktorých sa prekladá, aby sa dosiahol čo najkompaktnejší rozmer zloženého kočíka).

Cybex Eezy S-Twist²

Ako čo najmenší otočný model športového kočíka sa Cybex Eezy S-Twist Plzs 2 oplatí. Ako otočný kočík na denné použitie ešte aj so stupienkom pre súrodenca, za mňa nie. Na také použitie treba o’podstatne pevnejší kočík, čo to aspoň na nejakú dobu ako tak ustojí. Aj u iných modelov však treba rátať s možnosťou oslabenia, ak sa bude preťažovať skejtom zadná náprava.

Ujo, čo sa opravám kočíkov profesipnálne venue mnoho mnoho rokov (v Osle), sám tvrdí, že je absolútne proti skejtíkom na hocijakom kočíku. A musím s ním súhlasiť, 100x viac ešte pri takýchto ľahších modeloch. Je to doplnok na príležitostné používanie. Ak tak, a to ku full-size kombinácii alebo terénnejšiemu kočíku, určite nie k cestovnému športiaku. Tak daj pozor a výber si ešte premysli. Bude to risk.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli