Cybex Priam 2020 vs. 2018? Je rozdiel vo výške? Alebo čo pre nižšiu mamičku, Joolz Hub? Prípadne je niečo podobné?

Zodpovedané
21. sep 2020

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o radu. Momentálne máme Cybex Priam 2018, ale zvažujem prejsť na novšiu verziu (2020). Je to podľa teba rozumné? Cybex mi vyhovuje takmer všetkým. Len už keď malý sedí v smere jazdy, tak je športová časť posadená dosť vysoko a keďže som nízka, nemám dobrý výhľad pre seba. No a zistila som, že u novšieho sú sedáky nižšie.

Ak by si mi navrhla aj nejakú inú možnosť. budem ti vďačná. Chcem kočík nekorýtkový, otočný v oboch smeroch, odpružený, čo zvládne aj terén (Priam mi stačil), s dostatočne dlhou chrbtovou opierkou, aby malý nemal striešku hneď na hlave. Ešte som sa pozerala po Joolz Hub, oslovil ma svojou skladnosťou, no naopak ma odrádza tá jeho strieška, ktorá je z takého tenkého materiálu, ktorý podľa mňa nie je vhodný ani do ,,light" dažďa. No a kôš je super veľký, len je otvorený...

Ach, dúfam, že som ti veľmi nezamotala hlavu. Snáď si budeš vedieť rady.
Vopred vďaka.

Lenka

Ahoj,

Cybex Priam ti neodporúčam meniť. Nie je to vôbec taký rozdiel, aby sa oplatilo meniť, aspoň mne to tak nepríde.

Cybex Priam 3

Jednoznačne mi príde tvoja voľba modelu Joolz Hub ako vhodnejšia - aj keď má menšie kolesá, je odpruženejší a s príjemnejšou jazdou. Rozumiem tomu tak, že ti na ňom v podstate vadí len strieška. To je ale predsa riešiteľná vec. Stačí si dať ušiť komplet novú. Vyberieš si materiály a nájdeš šikovnú krajčírku a vybavené.

Joolz Hub+

Ak mám poradiť iné možnosti, jednoznačnou štýlovkou jazdne podobnou Priamu by bol Mamas&Papas Ocarro, ktorý ti ako nižšej mamičke tiež odporučím.

Mamas&Papas Ocarro

A kvalita je určite aj Emmaljunga NXT60 F - tiež nižší, ale veľmi kvalitný a pevný kočík.

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli