Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cybex Priam alebo Baby Jogger City Elite 2? Aký kombinovaný kočík zvoliť?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň Eli,

chcem sa opýtať na Váš názor. Čakáme prvý prírastok v na začiatku novembra. Obdvaja sme vysokí. Hľadám ideálne 2-3kombináciu, ľahký, spratný, rýchlo zložiteľný, do ľahu, dobre vyzerajúci, do mesta aj do lesa kočík. Chceme sa vojsť do 1500e. Vajíčko sme pozerali Cybex Cloud Z i-size.
Je lepšie Cybex Priam a dokúpiť Baby Jogger City Elite 2? Alebo vajíčko Cybex a vaničku aj korbu Baby Jogger City Elite 2? Prípadne iný návrh?

Ďakujem za rady.

Ahoj!

Ak hľadáš kočík do mesta aj do lesa, medzi Cybex Priam a Baby Jogger City Elite 2 v podstate nie je čo riešiť. Priam podľa mňa do lesa moc nie je - je pritvrdý, s menšími prednými kolesami. Je to skôr tá štýlovka do mesta - funkčná, ale na terén by som ho vo veľkom nebrala, nie. Ak sa zároveň dokážeš stotožniť s neotočným sedadlom u športiaku, City Elite bude veľkou pridanou hodnotou, pretože ho využiješ od začiatku aj do konca - priestrannosťou, skladnosťou, kvalitnou, výkonom.

Takže absolútne stačí dokúpiť novú Baby Jogger korbičku k Elite 2, a adaptéry typu Maxi-Cosi na vajíčko. Sadne aj Cybex, ale ja, ak by som si kupovala polohovateľnú autosedačku, skôr kúpim Joie i-Level, alebo Kiddy Evolution Pro 2 - ako jediné vajčíka ich vieš predsa len napolohovať aj počas jazdy (a Cybex nie). Sadnú pritom na rovnaké koncovky (typu Maxi-Cosi).

Ak by som mala predsa len navrhnúť iný návrh (ale za mňa City Elite 2 super), bola by to tiež trojkolka, ale taká, kde si dočasne môžeš aj po vaničks dať dieťatko aj smerom k sebe (prvomamičkám to obvykle chýba). Takže buď TFK Joggester Trail 2 s vaničkou Multi X a adaptérmi pre úchyty typu Maxi-Cosi plus vyššie spomínanú autosedačku, alebo Mountain Buggy Terrain V3 s MB vaničkou a adaptérmi Maxi-Cosi… Oba ponpkajú možnosť prerobenia vaničky na dočasné protismerné sedátko, a tak uspokoja aj priestrannosť, nosnoť, aj terénnosť (a aj relatívnu skladnosť na typ), ale k tomu vaničky (priestranné) využiješ pár mesiacov aj ako sedák. Okrem toho, oba sú to kvalitný a jazdne super kočíky.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.