Cybex Priam alebo Baby Jogger City Elite 2? Aký kombinovaný kočík zvoliť?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň Eli,

chcem sa opýtať na Váš názor. Čakáme prvý prírastok v na začiatku novembra. Obdvaja sme vysokí. Hľadám ideálne 2-3kombináciu, ľahký, spratný, rýchlo zložiteľný, do ľahu, dobre vyzerajúci, do mesta aj do lesa kočík. Chceme sa vojsť do 1500e. Vajíčko sme pozerali Cybex Cloud Z i-size.
Je lepšie Cybex Priam a dokúpiť Baby Jogger City Elite 2? Alebo vajíčko Cybex a vaničku aj korbu Baby Jogger City Elite 2? Prípadne iný návrh?

Ďakujem za rady.

Ahoj,

ak hľadáš kočík do mesta aj do lesa, medzi Cybex Priam a Baby Jogger City Elite 2 v podstate nie je čo riešiť. Priam podľa mňa do lesa moc nie je - je pritvrdý, s menšími prednými kolesami. Je to skôr tá štýlovka do mesta - funkčná, ale na terén by som ho vo veľkom nebrala, nie. Ak sa zároveň dokážeš stotožniť s neotočným sedadlom u športiaku, City Elite bude veľkou pridanou hodnotou, pretože ho využiješ od začiatku aj do konca - priestrannosťou, skladnosťou, kvalitnou, výkonom.

Cybex Priam 3

Baby Jogger City Elite 2

Takže absolútne stačí dokúpiť novú Baby Jogger korbičku k Elite 2 a adaptéry typu Maxi-Cosi na vajíčko. Sadne aj Cybex, ale ja, ak by som si kupovala polohovateľnú autosedačku, skôr kúpim Joie i-Level, alebo Kiddy Evolution Pro 2. Ako jediné vajíčka ich vieš predsa len napolohovať aj počas jazdy (a Cybex nie). Sadnú pritom na rovnaké koncovky (typu Maxi-Cosi).

Ak by som mala predsa len navrhnúť iný návrh (ale za mňa City Elite 2 super), bola by to tiež trojkolka, ale taká, kde si dočasne môžeš aj po vaničks dať dieťatko aj smerom k sebe (prvomamičkám to obvykle chýba).

Takže buď TFK Joggester Trail 2 s vaničkou Multi X a adaptérmi pre úchyty typu Maxi-Cosi plus vyššie spomínanú autosedačku, alebo Mountain Buggy Terrain V3 s MB vaničkou a adaptérmi Maxi-Cosi. Oba ponúkajú možnosť prerobenia vaničky na dočasné protismerné sedátko a uspokoja aj priestrannosť, nosnosť, aj terénnosť (a aj relatívnu skladnosť na typ), ale k tomu vaničky (priestranné) využiješ pár mesiacov aj ako sedák. Okrem toho, oba sú to kvalitný a jazdne super kočíky.

TFK Joggster Trail 2

Mountain Buggy Terrain V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli