Dá sa Cybex Cloud polohovať len na kočíku?

Zodpovedané
31. aug 2023

Ahoj,

máme Peugeot 308 SW. Ide o model 2021, ktorý má šikmé sedačky. Vraj ak chcem voziť na Isofixe, mám kúpiť polohovateľné vajíčko. Inak by som ho mohla mať príliš "v sede".

Čítala som články https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/ktory-typ-polohovatelneho-vajicka-by-ste-odporucili/ a https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov....

V oboch je písané, že Cybex Cloud je možné polohovať len na kočíku.

Články sú z 2020 a 2021 a ja som aktuálne našla Cybex Cloud T i-Size, ktoré by malo byť polohovateľné aj na Isofix základni: https://www.mravcek.eu/autosedacky/i-size/40-83...

Pri použití so základňou Base T je možné nastaviť sklon autosedačky Cloud T i-Size pre dokonale pohodlnú jazdu. Mimo vozidla môže byť použitá s kočíkom ako ucelený cestovný systém, ktorý poskytuje maximálne pohodlie vďaka ergonomickej polohe úplne v ľahu.

Info aj tu: https://www.cybex-online.com/en/sk/p/CS_PL_Clou...
Nástupca ocenenej Cloud Z2 i-Size, detská autosedačka Cloud T i-Size sa vyznačuje pohodlným sklopením v aute a polohou ľahu, keď sa používa ako súčasť cestovného systému.

Base T sa mi páči preto, lebo je otočná a má pokračovaciu sedačku Sirona T i-Size.

Je polohovateľná do ľahu aj na Isofixe aj na kočíku a v prípade nutnosti vhodná aj na dlhšie cesty/kočíkovanie?

Ďakujem

Ahoj,

detská autosedačka – tzv. vajíčko CYBEX Cloud T i-Size je dokonalým všestranným riešením. Poloha ľahu je možná na konštrukcii kočíka, no v aute to nie je vždy samozrejmosťou! Potrebuješ spojenie so správnou základňou.

Ak plánuješ spojenie so základňou Base T, tak môžeš autosedačku aj v aute sklopiť do polohy ľahu pre dokonale pohodlnú jazdu a tiež po nasadení vajíčka na konštrukciu kočíka.

Ak by si mala v pláne kúpu inej základne napr. Base Z2, tak poloha ľahu v aute nebude možná.

Pripájam video, kde zamestnanec firmy Cybex predvádza ako sa má autosedačka Cloud T i-Size so základňou Base T správne upevniť na sedadlo auta a v akých polohách sa môže vajíčko na základni používať:

Nezamieňaj si však používanie vajíčka s hlbokou vaničkou. Vajíčko sa má na spánok využívať iba príležitostne, napríklad na cestách či ceste k doktorovi, rýchlom občasnom nákupe. Teda nie na pravidelné kočíkovanie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally