Dá sa dať dolu strieška z Easywalker Harvey2?

Zodpovedané
12. sep 2022

Ahoj,

po dlhom premýšľaní sme sa napokon rozhodli namiesto nového kočíka Easywalker Harvey3 kúpiť kočík Easywalker Harvey2 po 1 dieťatku s terénnymi kolesami. Veľmi sa mu tešíme, lebo vyzerá skvelé a je v perfektnom stave za super cenu. Majiteľka oprala časti, ktoré išli, no sama nevedela či sa dá oprať aj strieška na vaničke a športovej časti. Nie sú nejak viditeľné špinavé, no už len pre lepší pocit by som ich ak to pôjde preprala.

Je to možné?

Ktoré vajíčka sú kompatibilné s adaptérmi na Easywalker Harvey2?

Ďakujem

Ahoj,

výrobca uvádza, že striešku Easywalker Harvey2 je možné odobrať a prať v práčke pri teplote 30 stupňov Celzia. Skús si pozrieť prípadne dostupné videá na youtube.

Ja osobne by som takýto druh údržby aj napriek tomu nerobila. Striešky sú citlivejšie ako poťahy sedačiek či hlboké vaničky. Strieška môže stratiť tvar a látka striešky je potom náchylnejšia na slnečné lúče. Rýchlejšie stráca farbu, čiže vybledne.

Ak máš strach, tak odporúčam skôr zvoliť šetrnejší spôsob. Rozpusti detol mydlo v letnej vode alebo sanitol čistič, vykefkuj striešku pomocou kefy s jemným vláknom, prípadne použi hubku. Takto povrch materiálu dezifinkuješ a zbavíš ho prípadných baktérií. Ak Ti vôňa prostriedkov nerobí dobre, tak nech to spraví partner.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally