Dĺžka chrbtovej opierky pri cestovnom kočíku - stačí kratšia?

Zodpovedané
1. feb 2019

Ahoj,

mám Cybex Balios S s dĺžkou chrbtovej opierky krásnych cca 53cm. Hľadám cestovný kočík, ktorý bude ľahký a dá sa prenášať v cestovnej taške zavesenej na pleciach. Pozerala som zopár kočíkov, no nejako si neviem predstaviť chrbtovú opierku kratšiu ako máme teraz. Je jej dĺžka veľmi dôležitá, keď dieťa už v kočíku nespáva? Vytypované mám Baby Monsters Kuki, kde má chrbtová opierka iba 41cm, čo mi príde celkom málo; alebo Cybex Eezy S+, pri ktorom ale neviem nikde nájsť info o dĺžke opierky. V podstate u každého cestovného kočíka ide skôr o praktickosť než pohodlie?

Ahoj,

dĺžka chrbtovej opierky je určite veľmi dôležitá - pretože ak je prikrátka, okrem nepohodlného spania dieťatku tiež často trčí hlava, alebo si ju šúcha napríklad o striešku. Pri výbere ultra kompaktného, teda na cesty a šetrenie priestoru určeného kočíka, je to však určite.o kompromise. Nemôže mať 50+ cm opierku, lebo samotná opierka by mu pridala na dĺžke po poskladaní. Napriek tomu, aj u tohto typu kočíka si vyberaj taký, čo ju má aspoň akceptovateľnú, aby si kočík čoskoro neposúvala ďalej.

Mojou voľbou by bol GB Qbit Plus (Qbit+) alebo Baby Jogger City Mini Zip (aj keď ju nemajú extrémne dlhú, sú to kočíky celkovo dostatočne priestranné na svoj typ). Za zmienku stoja určite aj Oyster Atom - dĺžka 48 cm je veľmi slušná), rovnaká je aj u Mee-go Trio.

GB Qbit+ All-Terrain

Baby Jogger City Mini Zip

Babystyle Oyster Atom

Mee-go Trio

Akceptovateľnými modelmi by mohli byť aj Baby Jogger City Tour či Jané Rocket. Ku Cybex Eezy S+ číselné údaje zatiaľ chýbajú, ale proporčne sa nezdá z tých najmenších - určite však rátaj s tým, že je užší.

Baby Jogger City Tour

Jané Rocket

Cybex Eezy S+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli