Do terénu Joolz Geo 2 či Britax Go Big?

Zodpovedané
11. okt 2018

Dobrý deň, môžem sa informovať na +/- kočíkov Britax Go Big a Joolz Geo 2? Neviem sa rozhodnúť. Potrebujem, aby bol kočík v oboch smeroch, ľahko skladateľný a aj do terénu, nakoľko tam, kde bývame, je cesta samá jama. Vďaka!

Ahoj,

oba vybrané kočíky sú dobré a praktické. Ak by som mala zhrnúť plusy a mínusy, tak by to boli asi tieto:

Britax Go Big je neskutočne dobre ovládateľný. Jeho veľké kolesá s bezúdržbovými pneumatikami, špecifická rúčka a skvelé ťažisko z neho robia naozaj aj jednou rukou zvládnuteľný kočík do ozaj každého terénu. Odpruženie výborne tlmí nárazy a umožní ti dieťatko aj hojdať. Perfektným je aj veľmi priestranné, do rovného ľahu polohovateľné sedadlo, masívna strieška a obrovský nákupný košík s vysokou nosnosťou. Nevýhodu by som videla predovšetkým vo vyššej váhe a rozmeroch po zložení. Nie je to však neriešiteľný problém - pri jazde váhu necítiť, a po zložení možno odňať kolesá, takže kočík nie je príliš veľký ani príliš ťažký. Za mňa osobne je do terénu lepšou voľbou.

Britax Go Big

Joolz Geo 2 je relatívne kompaktnejší, aj keď pravdupovediac, od Britaxu Go Big nie je ľahší. Tiež je odpružený - pruženie je však odlišné, nie také hojdavé. Geo 2 je dizajnovo viac mestský, aj keď terén zvládne samozrejme tiež. Ovládanie je tiež na veľmi vysokej úrovni. Výhodou Joolz Geo 2 oproti Go Bigu je tiež možnosť pripojiť súrodenecké sedadlo/vaničku a vytvoriť tak tandem - preto je vhodnejšou voľbou, ak by ste plánovali druhý prírastok pomerne skoro.

Joolz Geo2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli