Dovolenkový kočík, ktorý prežije aj pieskovú pláž

Zodpovedané
17. máj 2019

Ahoj.

Potrebujem, prosím, poradiť kočík, ktorý zaberie malo miesta, dá sa dať do úplného ľahu a je použiteľný do piesku 🙂 Ideme na dovolenku, malá bude mať 9 mesiacov, ideme autom... A keďže mám aj ďalšie deti, potrebujem kočík na fungovanie aj pri mori - na pláži.

Ahoj,

rada by som začala tým, že žiadny kočík - a tie malé a kompaktné ešte menej - nie sú vhodné na jazdenie v piesku. Piesok nielenže sťažuje jazdu (a to veľmi podstatne), ale aj zachádza do spojov a kĺbov a celkovo oslabuje materiál. Takže je možné (aj keď nie isté), že ti potom minimálne krátkodobo, môže kočík škrípať a vrzotať a tak podobne. Je to jednoducho pliaga, pre každý kočík, stroj, mechanizmus. 🙂 Preto Američania vymysleli niečo také vtipné, ako vidíš dole na obrázku - to ten piesok aj reálne dá 😇

Pokračovala by som teda tým, že - áno, existujú kočíky, s ktorými piesok prejdeš jednoduchšie, pretože sa dajú prerobiť na dočasnú “dvojkolku” - napríklad Cybex Priam, Bugaboo Cameleon či Fox. Ale to je šialená investícia na dovolenkové použitie, plus zasa podčiarkujem, že je to myslené ako dočasný prechod a nie celodenné premávanie sa po piesku (keď tak, len zaparkovanie kočíka tam). A nie sú ani také skladné.

Cybex Priam 3

Bugaboo Cameleon 3

Bugaboo Fox

Skôr, čo by som riešila ja, je sústredenie sa na malý, skladný a praktický kočík, ktorý nestojí úplný majland a na výkon v piesku, ktorý bude v každom prípade boj sa až tak nezameriavala. Ako silným tlačením prejdeš asi s každým, no vždy to bude vyzerať tak, že sa niekam dostaneš a kočík na dlhšiu dobu zaparkuješ. Teda, hovorím o pieskovej pláži🙂

Kvôli väčším kolesám a polohovaniu do ľahu by som zvážila GB Qbit+ alebo EasyGo Minima Plus.

GB Qbit+ All-Terrain

EasyGo Minima Plus

Pre celkovú kompaktnosť a aj neskoršie praktické využitie zasa Baby Jogger City Mini Zip alebo lacnejší Baby Monsters Kuki. Ultra nízka váha zasa vyhráva u Chicco Ohlala.

Baby Jogger City Mini Zip

Baby Monsters Kuki

Chicco Ohlalà

Z golfáčov, najmä pre cenu, by som zasa asi brala Koelstra Simba T4 - ale tu budeš potrebovať nejakú slnečnú clonu. Z väčších, kvôli kolesám, hoc i bazárový, Maclaren Techno XLR.

Koelstra Simba T4

Maclaren Techno XLR

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli