Dvojkočík pre nižšiu mamu (16m rozdiel), spratný - Bgb Donkey, Uppababy Vista, BJ City Select Lux?

Zodpovedané
25. jún 2019

Ahoj,

aký kočík by si poradila pre chlapcov s rozdielom 16 mesiacov, ideálne, aby bol rozložiteľný na jednokočík, obidve deti mohli aj spať a aby bol čo najspratnejší a ľahko rozkladatelný? Som nižšej postavy. Rozmýšľam nad Bugaboo Donkey Duo (ale je príliš široký do bráničky), Uppababy Vista Double alebo Baby Jogger City Select Lux.

Vieš o nejakom inom dobrom tipe? Ďakujem

Ahoj,

Baby Jogger City Select Lux mi v tvojom prípade príde ako naj voľba. Má to niekoľko dôvodov. Je relatívne ľahký (na svoju kategóriu) no najmä - kompaktný, aj vďaka preložiteľným sedadlám jeden z najlepšie skladných dvojkočíkov, obľúbený a kvalitný (neskôr predáš, ale, to sú asi všetky tebou vybrané kočíky). A ďalej - množstvo praktického príslušenstva vrátane súrodeneckej lavičky, o toľko ľahšej a praktickejšej pre staršie dieťa, je za mňa fakt skvelou možnosťou. Starší synček, keď bude mať okolo 2, bude pravdepodobne chcieť byť samostatnejší a aj častejšie behať, ale ak nebude vládať, len vyhopne na bench seat. Bude sa to hodiť aj, ak bude dlhý, lebo sedadlá sú skôr menšie (nie malinké, ale ani nie obrovské).

Baby Jogger City Select Lux

Bugaboo Donkey je jedným z najlepších, ak nie najlepším dvojkočíkom svojej kategórie, teda s dvomi plne otočnými, plnohodnotnými sedadlami + konverziou na jednomiestnu verziu. Za mňa tento kočík áno, AK - sa zmestí kam potrebuješ, čo sa, ako hovoríš, žiaľ, nezmestí a AK zvládaš jeho väčšie rozmery, teda najmä na šírku, po zložení.

Ako nižšia mamina pri nakladaní do auta budeš trpieť (teda ak plánuješ kočík do auta nakladať). Tiež sa priprav na fakt, že bude treba väčší kufor.

Bugaboo Donkey 2

Uppababy Vista je nesmierne obľúbeným v USA - najmä pre dobrý pomer ceny, dizajnu a výkonu, v rámci ktorého tromfuje značku Bugaboo (tá je predsa len trochu drahá).

Podľa mňa sú korýtkové sedáky trochu menšie, teda najmä ten prídavný. To už je ale údel tohto typu kočík. Takže jedinou reálnou výtkou by v tomto prípade bola cena, ktorá je podľa mňa na naše pomery (asi aj kvôli cene vývozu z Ameriky) trochu vysoká - predsa len, mala to byť lacnejšia alternatíva k Bugaboo.

Uppababy Vista

Ešte spomeniem aj v USA jeden z najobľúbenejších kočíkov kategórie single-to-double Nuna Demi Grow. Tiež ponúka dobrý pomer kvality, pohodlia a konfigurovateľnosti spolu s pohodlnou jazdou.

Nuna Demi Grow

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli