Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
Bugaboo

Bugaboo je high-endová holandská značka so sídlom v Amsterdame vyrábajúca kočíky a súvisiace doplnky, ale aj mimoriadne praktické batožinové systémy. Bugaboo je preslávené produktami s ikonickým, nezameniteľným dizajnom, ale aj kvalitným prevedením s dlhou životnosťou, za ktorú sú rodičia ochotní si priplatiť.

Max Barenburg - človek fascinovaný všetkým, čo má kolesá - ukončil v roku 1994 Design Academy Eindhoven vyznamenaný za dizajn holandského mestského bicykla, ako aj za dizajn Bugaboo kočíka. V roku 1996 sa spojil s investorom Eduardom Zanenom, s ktorým založili značku Bugaboo. O tri roky neskôr prišiel na trh prvý Bugaboo kočík - Bugaboo Classic, prinášajúci systém navliekania textílií vaničky a sedadla na jeden rám. V roku 2001 ho nahradil model Frog, 2005 vyšli namiesto neho vyšší Cameleon a nižší Gecko. Do rodiny Bugaboo postupne pribudli aj ďalšie “zvery” - kompaktný Bee v roku 2007, single-to-double Donkey v roku 2011, terénny Buffalo v roku 2013 a všestranný Fox v roku 2018. V portfóliu značky nájdeš aj bežecký kočík Runner s otočným sedadlom, na ktorý však dokážeš nasadiť aj sedadlá iných Bugaboo modelov.

Kočíky Bugaboo sú rokmi inovované a vychádzajú v nových, vylepšených generáciách. Zmeny sú nielen funkčného rázu, ale týkajú sa aj modernejšieho dizajnu, farebnosti a možností si kočík personalizovať v čo najviac ohľadoch vrátane poťahov rúčky, madla, krytiek na kolesá. Bugaboo je značka známa aj dizajnovými spoluprácami s menami ako Bas Kosters, Marc Jacobs, Paul Frank, Viktor&Rolf, Mini Rodini, Missoni, ale aj mnohými ďalšími. Mimoriadne obľúbené sú aj rôznorodé špeciálne kolekcie a limitované edície, ktoré sa napriek vyššej cene tešia pre originalitu a luxusné prevedenie stále väčšiemu záujmu.

Oficiálna stránka Bugaboo