Dvojkombinácia s dobrým pomerom cena-výkom pre zimné dieťa, resp. len hlboký a neskôr "dokonalý" športiak, do 600-700 eur (aj bazárový)

Zodpovedané
11. nov 2020

Ahoj Eli,

chcela by som Ťa poprosiť o pomoc pri výbere kočíka - dvojkombinácie. Bude to druhé dieťa, t.j. nejaké kočíky (nie celkom dokonalé 🙂 ) už v rodine sú, takže nemám viac-menej žiadne mimoriadne požiadavky (prvá dcéra bola viac nosená ako kočíkovaná). Bábätko bude „zimné“, takže veľkosť vaničky nie je podstatná. Športovú časť by som radšej nekorýtko, ale nie je to celkom podmienka. Čo sa týka ceny, tak mám predstavu „optimálny pomer ceny a kvality“ 🙂. Pri novom by bol finančný strop 600 - 700 €, resp. keby si mi poradila niečo z tých drahších, tak môže byť aj bazárový do takej istej výšky ceny.

Tiež sa mi zdá aj celkom zaujímavá možnosť, že by som teraz kúpila nejakú lacnejšiu dvojkombináciu, resp. len hlboký a potom „dokonalý“ športiak, ale určite nie športiak, do ktorého sa dá použiť len vložná taška pre bábätko – naozaj chcem plnohodnotný hlboký kočík.

Vopred ďakujem za Tvoju pomoc.

Ahoj,

ak nový, tak zváž asi najmä ABC Design Salsa, čo je pekný pomer ceny a kvality a hlavne ako začiatočný kočík na rok a pol, dva by mal úplne postačiť.

ABC Design Salsa 4 Air

Zmysel mi dáva aj niečo ako Moon ReSea S, ktorý spĺňa asi všetky tvoje kritériá. Akurát sedák nemá najväčší - ale ako začiatočný kočík na rok a pol+ je úplne fajn a aj za fajn cenu.

Moon ReSea S

Jané Muum je tiež taký všestranný model, ktorý sa oplatí.

Jané Muum V2

Nepíšeš skladnosť, tak neviem, či podmienkou nie je, alebo si len zabudla. Čisto hlboké sú časti nie úplne najoptimálnejšie skladné, najmä nie tie dostupnejšie robustnejšie modely.

Ak, tak poradím kúpiť si čisto podvozok plus vaničku Cam Dinamico Up. Jediný problém tam vidím, ak by si chcela in autosedačku, lebo oni podporujú lenn svoju autovaničku a autosedačku (Cam). Ale je to jednoznačne rýchle a efektívne (a pohodlné) riešenie, a vanička je naozaj super.

Cam Dinamico Up

Ja osobne by som z hľadiska pomeru ceny-kvality šla najskôr do (žiaľ korýtka, ale za to ozaj priestranného) Baby Jogger City Premier. Je to kočík praktický, “do voza aj do koča” a z dlhodobého hľadiska naozaj vydrží. A je aj veľký, ale zároveň skladný na pomery. Dvojkombináciu zoženieš aj do ceny, ktorú požaduješ. Len teda príslušenstvo sa kupuje všetko osobitne (ale dosť nájdeš aj na bazárikoch).

Baby Jogger City Premier

Keď tak si ešte premysli skladnosť, ale napr. aj terén, o ktorom moc nehovoríš.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli