Easywalker Jackey, Inglesina Maior, Cybex Eezy S+ alebo X-Lander X-Follow. Ktorý je naj?

Zodpovedané
2. mar 2022

Ahoj,

mám otázku ohľadom výberu kočíka pre 11 mesačného syna, ktorý má 8 kg. Chcela by som nejaký cestovný kočík, ktorý sa dobre a jednoducho skladá. Premýšľam buď nad Easywalker Jackey, Inglesina Maior alebo Cybex Eezy S+.

Cestovanie skôr do mesta, po asfaltke a tak. Premýšľala som aj na X-Landere X-Follow, ale ten je len do 15 kg, aj keď syn asi nebude žiadny obrík, je drobný.

Ktorý z týchto kočíkov je najlepší?

Easywalker je pekný, akurát premýšľam, že má menšie kolieska.

Vydrží dlažobné kocky?

Ďakujem

Ahoj,

ani jedným kočíkom pri výbere nešliapneš vedľa.

Easywalker Jackey má na svoj typ mäkké odpruženie, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná. Na skladanie je priamo robený. Má totiž vychytávku, kedy sa aktivovaním doskladá sám. Aj čo sa týka rozmerov, tak na tom nie je zle – ložná plocha má dlhú 85 cm a 35 cm širokú. S hmotnosťou 7,5 kg patrí tiež skôr k tým ľahším.

Pokiaľ Ťa zaujal X-lander, tak odporúčam nový model X-Lander X-Jive. Má o niečo málo vyššiu hmotnosť – 8,2 kg, ale tiež 22 kg nosnosť. Rozmery má o trochu menšie – 82 cm na dĺžku a 34 cm na šírku, ale nie je to žiadny zásadný rozdiel. Za zmienku stojí aj vychytávka na strieške vo forme šiltu, ktorý odráža svetlo a vďaka tomu je kočík dobre viditeľný aj za súmraku.

Oba kočíky sa skladajú jednoducho do veľmi kompaktných rozmerov a majú praktický ventilačný panel zo sieťoviny. Je možné ho využiť či už na dostatočné odvetrávanie počas horúcich letných dní, alebo na pozorovanie spiaceho dieťaťa. Kolieska majú oba všetky odpružené z kvalitnej peny.

Avšak pokiaľ jazdíš po kockách často, lepšou voľbou bude Inglesina Maior. Kolesá má o dosť väčšie, takže celková manipulácia bude jednoduchšia. Rozmerovo aj váhovo je na tom podobne ako Jackey. Výhodou je nánožník v rovnakom dizajne, ktorý je súčasťou kočíka.

Cybex Eezy S+ má 7 kg a celkové rozmery sú opäť rovnaké. Odlišujú ho kolesá, ktoré má gumové.

Jeho novší model Cybex Eezy S+² má o niečo málo väčšie kolesá. Pozri si ho, či by Ťa neoslovil. Parametrovo si sú inak dosť podobné.

Ak sa pohybuješ často v meste, kde sú rozbité chodníky, tak by som išla do Inglesina Maior.

Ak u Teba prevláda skôr rovnejší terén, tak by som siahla po Easywalker Jackey. Páči sa mi jeho celkové prevedenie a funkcie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia