Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Eli, veľká pochvala, a otázka k Emmaljunga NXT60 - kde ho možno vidieť naživo? Oplatí sa?

Zodpovedané
8. okt 2019

Eli ahoj,

v prvom rade dakujem za odpovede. Poklona, naozaj vidno, ze si velmi scitana a skusena v tomto obore. Myslim, ze sme kazda rada, ze radis a mame ta tu 🙏

Velmi pekne chcem este poprosit - po precitani dost vela prispevkov som dosla k zaveru, ze jeden z tvojich favoritov je Emmaljunga. Je mozne ho niekde vidiet a vyskusat nazivo?

Vsimla som si, ze je korytkovy aj nie. Aky odporucas za seba? To korytkove by nam mohlo sediet, kedze sme v spominanom vajci, v lehatku, hojdacke a inych tak napolohovanych veciach. Len sa bojim, ze ked bude vacsi, nebude si moct v tom lahnut inak ako na chrbat 😮🙄

Nie je nizky? A uzky? Taka ta klasika sportiaka? Neoplati sa viac ist do vacsich, neotocnych, ako je Oyster Zero atd? (aj ked je male babatko) - ale prave z dovodu, ze o rok nebudem kupovat dalsi 😮🙂

Naozaj dakujem a budem veeelmi vdacna za tvoju odpoved.
Denisa

Ahoj!

Emmaljunga NXT60 je základná, korýtková verzia, zatiaľ čo NXT60 F ponúkla klasický ľah. Namiesto vysloveného odporučenia jedného ti za seba poviem výhody a nevýhody.

Výhodu korýtka vidím, okrem teda preferencie korýtka niektorých detí a lepšej ergonomickej polohy pre tie ešte ensediace, aj vo fakte, že je tento (ne-Fkový) model ľahší, cca o dve kilá. To mi príde ako veľmi podstatné. Korýtko ja osobne môžem, a to aj pre staršie deti - moji nemali problém tam zaspať, ak chceli, ale celkovo skôr ocenili super výhľad a pohodlné sedenie (v kočíku zasa celý deň nespávali). Nevýhodu zasa v tom, že sedák korýtkovej verzie je o čosi málo kratší, a má aj o kúsok menšiu striešku (pre mňa nič zásadné).

Výhodu nekorýtkového - NXT60 F (Flat) - sedenia je práve v tom rovnom ľahu, kde dietko v príapde potreby vie ležať aj na boku alebona brušku (aj keď, je to menej bezpečné (pripútanie je tak ťažké), a nie tak veľa detí tak preferuje spávať (keď tak, tak len vo veľmi ranom veku). Ďalej to je o šosi priestrannejšie sedadlo a väčšia, sklopiteľná strieška. Je to však kočík ťažťší, s tým treba rátať.

Ja osobne by som asi, práve kvôli faktoru váhy, preferovala korýtkovú verziu. páčia sa mi však obe a obe považujem za veľmi vydarené - dôležité je, čo je prioritou pre vás. A info naviac - dá sa dokúpiť aj extra sedadlo, keby ste si to časom predsa len rozmysleli - konštrukcia ostáva rovnaká. Za mňa sú obe sedadlá priestranné absolútne dostatočne (na šírku), a čo sa dĺžky týka, jednoznačne nadštandardné.

A čo sa týka ľahších kočíkov - máš pravdu, z dlhodobého hľadiska je to naozaj správne uvažovanie. Otázne je, či si s tým skutočne stotožnená aj ty, a či to tvoje krpčiatko je pripravené akceptovať. Ak je, nie je moc o čom - priestrannejšie sedenie, rýchle a ľahšie skladanie, fakt kompaktné kočíky… Ak by ti stačil menej terénny, jednoduchší model a dáš to aj ty, aj krpčiatko - taký Oyster Zero, Nuna Tavo, ABC Design Okini… a od
Emmaljungy, haha, aj neotočný NXT30 stojí na zváženie, ak ťa značka zaujala.

A kde Emmaljunga kočíky vidieť? No to je ťažké, pretože u nás až tak vo veľkom dostať nie sú. Okrem odporučenia objednať a keď tak do 14 dní zo zákona vrátiť, ak ťa nezaujme, by som odporučila košickú predajňu https://www.babetkovo.sk, kde túto značku držia a keď tak aj predvedú. Odporúčam vopred si zavolať a dohodnúť sa, keď tak.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.